na kazdym zebraniu jest tak ....

Kupiłeś mieszkanie na naszym osiedlu? Pozwól się nam poznać :)

Moderator: braern

andrzej.pl
Posty: 8
Rejestracja: 2009.07.27, 11:46

na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez andrzej.pl »

ze ktos musi zaczac pierwszy

juz po wakacjach w zasadzie

jakis pomysl na impreze zapoznawcza ......taki gryl przy nie dzialajacej fontannie ?

przy okazji .....czy wszyscy maja w czynszu koszty konserwacji wind na poziomie ich zakupu ????

windy sa przeciez na gwarancji a i uruchomione byly pozno a zaplacic trzeba jakbysmy je mieli kupowac drugi raz

swoja droga czy lokale uzytkowe tez placa za czesci wspolne .......powinny na moj gust
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez braern »

Jakoś trzeba się poznać - chyba większość z nas planuje tutaj trochę dłużej pomieszkać? :)
Najlepiej w miłej atmosferze ;-)
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez Michal K »

Na jakimś forum przeczytałem że mieszkanczy z inwestycji eco-classic na bobrowieckiej odczuwają pewne niedogodności m.in "akustyczne mieszkania", tupanie u sąsiada z góry(dywan nie jest niestety w modzie), hałasy dochodzące z klatki schodowej, czekanie minutę na ciepłą wodę w kranie... No i właśnie nasuwa mi się pytanie, czy w Hubertusie jest podobnie? :?:
pawek4
Posty: 37
Rejestracja: 2009.04.10, 21:34

Re: na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez pawek4 »

Michał K pisze:Na jakimś forum przeczytałem że mieszkanczy z inwestycji eco-classic na bobrowieckiej odczuwają pewne niedogodności m.in "akustyczne mieszkania", tupanie u sąsiada z góry(dywan nie jest niestety w modzie), hałasy dochodzące z klatki schodowej, czekanie minutę na ciepłą wodę w kranie... No i właśnie nasuwa mi się pytanie, czy w Hubertusie jest podobnie? :?:
Tak, na ciepla wode czeka sie chwile. Ale nie wiem czy to nie jest spowodowane ze jestem jedyny mieszkajacy "w pionie" stad nikt inny tej cieplej wody nie uzywa.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez braern »

"Akustyczne mieszkania" to raczej efekt stosowanej obecnie technologii budowania - czyli "wybudować jak najmniejszym kosztem" - efektem tego są cienkie ściany przez które wszystko słychać... najciekawiej jest jednak w... łazienkach/wc - tam wszystko słychać przez piony wentylacyjne ;) Ale to już inna bajka ;)

A odnośnie oczekiwania na ciepłą wodę, to u mnie również tak jest... ale zawsze wydawało mi się, że to coś normalnego ;-)
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez Michal K »

hmmm, no to nie za dobrze myślałem że apartamentowiec równa się lepsze wykonanie. Ja obecnie mieszkam w płycie na Natolinie i w sumie z tego co tutaj mówicie to wiele się nie różni pod tym względem. :?
Elinore
Posty: 26
Rejestracja: 2009.03.31, 10:55

Re: na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez Elinore »

?Tupiących? sąsiadów póki co jeszcze nie słychać... ale to pewnie będzie do sprawdzenia dopiero jak ludzie do końca się powprowadzają :-)

Ale chciałam zwrócić w tym miejscu uwagę na coś innego?
Otóż w klatce V ktoś notorycznie ?dewastuje? windę? Na początku zaczęło się od jakichś głupawych tekstów, ale szczęście w nieszczęściu są umieszczone na tekturze zabezpieczającej, więc jest szansa że po usunięciu tektury za jakiś czas znikną też te napisy. Ale widocznie komuś było za mało zabawy i w ostatni weekend postanowił dodatkowo ?upiększyć? windę jakimi ś naklejkami? niestety naklejek nie da się usunąć tak aby nie było po nich śladu, ponieważ zostały umieszczone w miejscach w których nie ma już zabezpieczenia (nawet folii)? Jeśli ktoś chce się zabawiać w taki sposób to proponuję własne okna, drzwi czy ściany? nie wszystkim musi się to podobać.

Nie rozumiem tego? po co to niszczyć, przecież codziennie na to musimy teraz patrzeć? Czy po to wydawaliśmy tyle pieniędzy na mieszkanie w takim miejscu , żeby po paru miesiącach ktoś bezmyślnie to niszczył??? To jest nasza wspólna rzecz o którą powinniśmy dbać, będziemy tu w końcu mieszkać przez ładnych parę lat, więc chyba powinno nam zależeć, żeby mieszkać i żyć w miłej atmosferze? Naprawdę, nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś naklejał to na swoich drzwiach czy oknach? jego sprawa? ale niszczenie windy to już lekka przesada?

Nie wiem czy ten ktoś jest z siebie zadowolony? jeśli tak to gratuluję poziomu inteligencji? dla mnie jest to zwykłe CHAMSTWO !!!!
PS. Pomijam fakt, że Pan który reprezentuje UPC też nie trafił z reklamą na część zabezpieczającą windę i przykleił swoją naklejkę bezpośrednio na część z której tego się już nie usunie (poziom -2)? Kolejne gratulacje?

To tyle co chciałam od siebie dodać. Sądzę, że po przeczytaniu tego tekstu osoba, która to zrobiła będzie jeszcze bardziej ?dumna? z siebie, ale niestety niektórych ludzi pewnych rzeczy już się nie nauczy?

?no chyba że to tylko mi przeszkadza i sądzicie że się czepiam? pozostaje mi tylko wierzyć, że tak nie jest i że to był jednorazowy incydent... Choć szczerze w to wątpię?
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez braern »

Zgadzam się w zupełności - i powiem więcej - winda jest tak upieprzona, że wstyd kogokolwiek zapraszać w odwiedziny.
Bo gdzie my mieszkamy? W slamsach?

Zakładam, że pewnie to jacyś robotnicy - ale jak pisałem wcześniej, jak się ich nie przypilnuje to tak się to wszystko skończy... bo czy ktokolwiek z nich zapłaci np. za naprawę domofonu (wejście od zajezdni) gdzie drzwi już w ogóle się nie zamykają? To my przecież za to zapłacimy... Z naszego czynszu...

W ogóle to chybiony pomysł był, żeby już oddawać windy - wyglądają koszmarnie, a po zdjęciu pozostałych zabezpieczeń obecne zniszczenia jeszcze bardziej się uwidocznią - a tego już nie naprawią bo trzeba by wymienić całą windę...


PS. Dziś z rana widziałem pewną ekipę, która 'raczyła' się na rozgrzewkę... oczywiście po 'spożyciu' wszystkie butelki wyleciały przez balkon...
pawek4
Posty: 37
Rejestracja: 2009.04.10, 21:34

Re: na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez pawek4 »

To prawda, nie podejrzewałbym mieszkancow o niszczenie czesci wspolnych. Wydaje mi sie ze mieszkaja tu kulturalni ludzie. Natomiast wydaje mi sie ze wszystko jest spowodowane przez ekipy wykonczeniowe. Nasza widna jest jeszcze OK, na razie jest obklejona i pomazana warstwa ochronna. Ale prawde mowiac nie wyobrazam sobie zeby windy nie dzialaly i ciesze sie w developer uruchomil je od poczatku, przynajmniej jedna z dwoch.

W temacie ekip budowlanych, prawde mowiac juz mam dosc osob wiercacych o godzinie 12 w nocy i cała niedziele.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: na kazdym zebraniu jest tak ....

Post przez braern »

pawek4 pisze:Ale prawde mowiac nie wyobrazam sobie zeby windy nie dzialaly i ciesze sie w developer uruchomil je od poczatku, przynajmniej jedna z dwoch.
Oooo... a w której klatce są 2 windy? ;-)

PS. Rozumiem, że z windą łatwiej wnieść meble itp., ale jak ktoś nie potrafi się z nimi zmieścić w windzie (a są przecież wystarczająco duże), to lepiej niech wnosi schodami - mam tutaj na myśli pogięte 'blachy' w windzie w klatce 5, gdzie ktoś przywalił czymś naprawdę ciężkim.. i tego już się nie 'wyklepie' jak samochodu.. tak musi pozostać :-(

PS2. Żeby nie było, że idę na łatwiznę - znajomej pomagałem targać meble na 5 piętro - cięęęęęęęęęężko było.. ale za to jaką ładną windę teraz mają - ani jednej ryski ;-)
ODPOWIEDZ