A P E L !!!

Kupiłeś mieszkanie na naszym osiedlu? Pozwól się nam poznać :)

Moderator: braern

Alik A.
Posty: 10
Rejestracja: 2009.09.13, 10:48

A P E L !!!

Post przez Alik A. »

Jesteśmy zagrożeni,mamy tylko 2 dni na zapoznanie się z wyrokami sadu poniedziałek i środa 10-16.Mam nadzieję że w tej inwestycji mieszka wielu zacnych ludzi i że uda się uratować nasze mieszkania. RATUJMY !!!.Ja jestem zerem,chociaż ukończyłam studia dzienne w 1980r,potem studia podyplomowe...chociaż ciężko i uczciwie pracuję,kilka dni temu duzo straciłam;prosty przypadek na oszukanie, ale niektórzy mogą oszukiwać ile chcą a inni musza na to robić. I teraz przychodzi taka sytuacja, żechyba trzeba będzie płacić haracz tym dawnym,niby właścielom, a nasze Kochane Państwo nic a nic dla nas nie robi, tylko przeciw nam.Marzenie :gdyby udało się nam przekształcić formę własności z użytkowania wieczystego na własność!
druzil28
Posty: 12
Rejestracja: 2014.10.14, 11:57

Re: A P E L !!!

Post przez druzil28 »

Ale o co chodzi ?
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: A P E L !!!

Post przez braern »

Zapewne o roszczenia poprzednich właścicieli gruntu (jeszcze przed Centrostalem) na którym stoi osiedle Hubertus - każdy z mieszkańców powinien dostać z Ministerstwa Infrastruktury odpowiednie pismo. Deweloper również w tej kwestii się wypowiedział (jak ktoś korzysta z ekartoteki, to powinien otrzymać odpowiedniego maila).
druzil28
Posty: 12
Rejestracja: 2014.10.14, 11:57

Re: A P E L !!!

Post przez druzil28 »

Własnie czytam i chyba jest to jasnie wyjasnione, po co straszyc ludzi.
Panstwo zagrabiło ziemie i to panstwo bedzie musiało zaplacic odszkodowanie (jesli je wogole uzna). Pomijajac juz to co pisze developer to mozna przeczytac sporo o takich sytuacja w necie.
druzil28
Posty: 12
Rejestracja: 2014.10.14, 11:57

Re: A P E L !!!

Post przez druzil28 »

braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: A P E L !!!

Post przez braern »

Również uważam, że należy spokojnie podejść do tematu. Poczekajmy na wyrok sądu. A pomysł przekształcenia na własność z użytkowania wieczystego wymaga zaangażowania wszystkich mieszkańców - z tego właśnie powodu, nie udało się tego zrobić.
Alik A.
Posty: 10
Rejestracja: 2009.09.13, 10:48

Re: A P E L !!!

Post przez Alik A. »

Powinniśmy się postarać. To jest dla nas BARDZO WAŻNE ! Bo naprawdę tonie jest korzystne dla nas,po pierwsze co roku trzeba płacić czynsz za użytkowanie wieczyste, zresztą w tym roku, we wrześniu dostaliśmy pismo o wielkiej podwyżce czynszu... i nawet odsetki musieliśmy zapłacić w 2 tygodnie! A wyroki Boskie i wyroki sądu mogą być nieprzewidywalne. TRZEBA PRZEKSZTAŁCIĆ WE WŁASNOŚĆ i trzeba się zaangażować.
druzil28
Posty: 12
Rejestracja: 2014.10.14, 11:57

Re: A P E L !!!

Post przez druzil28 »

Zaciekawił mnie temat wykupu gruntu. W zasadzie to co jest potrzebne aby można było rozpocząć procedurę? Można wykupić tylko swój własny udział w gruncie ?
cichy
Posty: 4
Rejestracja: 2015.01.25, 12:41

Re: A P E L !!!

Post przez cichy »

cichy
Posty: 4
Rejestracja: 2015.01.25, 12:41

Re: A P E L !!!

Post przez cichy »

ODPOWIEDZ