upc czy aster ?

...czyli śmietnisko ;)

Moderatorzy: braern, cezarx

Marta
Posty: 10
Rejestracja: 2010.02.03, 18:28

upc czy aster ?

Post przez Marta »

zastanawiam się nad wyborem operatora internetowego i telewizyjnego,czy może ktoś z mieszkańców miał podobny dylemat, i co wybrał ? co przeważyło na decyzji za konkretnym operatorem.Ja mam teraz telewizję ,,n'' w dotychczasowym mieszkaniu i jestem bardzo zadowolony a upc i aster czy też tp nie miałem okazji poznać.Ztego co wiem nie mogę założyć innych telewizji od wyżej wymienionych.Będe wdzięczny za jakieś podpowiedzi, opinie,spostrzeżenia na temat tych operatorów.
Zipuphoodie

Re: upc czy aster ?

Post przez Zipuphoodie »

Hm... A jesteś pewna, że aster też jest na obrzeżnej? Bo mnie poinformowano, że tylko upc. Jeśli chodzi o aster, działają perfekcyjnie. Szybkie łącza, dobry upload, żadnych ograniczeń. I ceny przystępne. Ogólnie są bardzo ok. Dodam jeszcze, że biuro mają na ul.Domaniewskiej, zatem są na miejscu. O ile upc nie zaproponuje mi niższej ceny, wybiorę asterkę ;)
Marta
Posty: 10
Rejestracja: 2010.02.03, 18:28

Re: upc czy aster ?

Post przez Marta »

przepraszam za nick marta ,to mojej żony.upc i aster na pewno są obecne na osiedlu,gdyż takie informacje uzyskalem od administratora,zresztą ich ulotki i naklejki są wszędzie,począwszy od klatki,na skrzynkach skączywszy.mam wielki problem ,gdyż mniej więcej proponują to samo ,czyli pakiet przyzwoity z hd , 100 zl /m-c,oczywiście bez fajerwerków w postaci hbo itp.za to trzeba se doliczyć
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: upc czy aster ?

Post przez braern »

Na osiedlu jest aster bo sam z ich oferty korzystam ;-)

Za:
- czas założenia kablówki liczony z dnia na dzień (w sierpniu UPC wspominało o 2-3 tygodniach !!!)
- w sierpniu mieli ofertę cenową lepszą od UPC, które w ogóle o czymś takim jak promocja chyba w życiu nie słyszało (a Pan z ulotek się na mnie obraził, jak powiedziałem, że to chyba żart żeby na nowym osiedlu gdzie jest pełno potencjalnych klientów i 2 konkurujących ze sobą dostawców nie zaproponować czegoś taniej niż w standardowej ofercie)
- możliwość zamontowania modemu w dowolnym miejscu a nie koniecznie na siłę przy telewizorze

Przeciw:
- promocje się kiedyś kończą, i jeżeli się o tym zapomni, to są o wiele, wiele drożsi od UPC (trzeba samemu do nich dzwonić i się upominać)
- brzydkie numery: przykład z ostatniego miesiąca gdzie Discovery HD zaczęło nadawać w natywnym HD, i od razu kanał stał się ekstra płatny - nic ich nie obchodzi, że oferują pakiet HD, od lutego za Discovery jeżeli chce się mieć, należy zapłacić 6 zł (niby nic, ale pakiet HD za friko nie dają, i każda złotówka tutaj się liczy - no i co to za pakiet HD w którym nie ma wszystkich kanałów HD?)
- dekodery HD psują się na potęgę, ale wymieniają bez problemu
Marta
Posty: 10
Rejestracja: 2010.02.03, 18:28

Re: upc czy aster ?

Post przez Marta »

dziękuje za informację,sporo mi pomogla ,przy sprawdzaniu oferty zwrócę uwagę na temat discavery hd ,gdyż akurat sporo ten program oglądam,zobaczę jak jest w upc.podobno jest też na osiedlu pakiet tp ,może ktoś korzysta?.
Zewa
Posty: 17
Rejestracja: 2009.12.23, 14:10

Re: upc czy aster ?

Post przez Zewa »

My korzystamy z upc i szczerze polecamy: szybko, sprawnie, taniej (choc to kwestia aktualnych promocji) i super obsluga.
W poprzednim mieszkaniu mielismy aster i sie zrazilismy: czeste przerwy, awarie, podnoszenie cen i rozne niespodzianki.
Z upc korzystamy od wrzesnia i gdyby nie "eksperci" z aster ktorzy tak podlaczali kogos do swojej sieci ze nas odlaczyli od upc, to nie byloby chyba zadnego problemu. Swoja droga panowie byli dosyc bezczelni twierdzac ze nic nie ruszali siedzac z lapami po lokcie w kablach - zglosilismy awarie do upc poznym wieczorem, nastepnego dnia byla ekipa, naprawila (czytaj podlaczyla to co tamci odlaczyli) i grosza za to nie wziela ;)
Marta
Posty: 10
Rejestracja: 2010.02.03, 18:28

Re: upc czy aster ?

Post przez Marta »

widzę że jednak z tą aster coś nie tak.mam jeszcze jedno pytanie zanim się zwrócę do któregoś z operatorów,czy są i jakie koszty początkowe np. instalacji,kaucja ?
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: upc czy aster ?

Post przez braern »

Ja w poprzednim mieszkaniu korzystałem z Aster przez 7 lat - nie było żadnych przerw, internet śmigał rewelacyjnie, podnoszenia cen też jakoś nie zauważyłem, jedyne niespodzianki to takie jak opisane wcześniej ze zmianami w kanałach. Chciałem z nich zrezygnować, bo słyszałem wiele dobrego o UPC, ale mimo najszczerszych chęci 'ucieczki' znów wylądowałem w Aster (możliwe, że trafiłem na wakacyjną posuchę, i promocji w UPC nie było żadnych, Aster był tańszy i znów u nich wylądowałem).

Odnośnie podłączania kablówki - u mnie trwało to dosłownie 5 minut - 1 minuta podłączenie kabla na klatce, 4 rozpakowanie dekodera i podłączenie modemu ;-)
I nie wiem co tutaj można było popsuć - no chyba, że co klatka/budynek to inaczej jest to przygotowane w szafach?
Zewa
Posty: 17
Rejestracja: 2009.12.23, 14:10

Re: upc czy aster ?

Post przez Zewa »

braern pisze:Odnośnie podłączania kablówki - u mnie trwało to dosłownie 5 minut - 1 minuta podłączenie kabla na klatce, 4 rozpakowanie dekodera i podłączenie modemu ;-)
I nie wiem co tutaj można było popsuć - no chyba, że co klatka/budynek to inaczej jest to przygotowane w szafach?
Mieszkamy w tej samej klatce. Najwyrazniej ktos trafil na mniej rozgarnietych instalatorow bo panowie (dwoch dokladniej) siedzieli w szafie z kablami prawie pol godziny i usilowali dojsc ktory kabel jest ktory - opisane sa wg deweloperskich numerow mieszkan a nie wg rzeczywistych.
Ja tez nie wiedzialam co mozna popsuc i uwierzylam im na slowo ze nas nie odpieli ... po czym help desk upc stwierdzil ze nas nie widza jakby kabel byl odciety i ze przysla nastepnego dnia ekipe :)

Aster robi znow zmasowany atak na skrzynki pocztowe - zaczynam sie powoli irytowac dzialaniami tej firmy.
Jest roznica miedzy reklamowaniem sie a zasmiecaniem. To jeszcze jeden powod dla ktorego bym ich nie wybrala ;)
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: upc czy aster ?

Post przez braern »

UPC też nie jest lepsze ;-) Zwłaszcza ich akcja z naklejaniem reklam (naklejki) na odsłonięte już części windy to przegięcie :evil:

A tak swoją drogą, to czy UPC nie chciało wykupić Aster (albo w drugą stronę)?
ODPOWIEDZ