Wnioski mieszkańców

Wnioski, skargi, zażalenia ;)

Moderator: braern

braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Wnioski mieszkańców

Post przez braern »

Zgodnie z prośbą użytkownika "geni" (wchodzącego w skład Komisji Rewizyjnej) powstał temat do zbierania wniosków racjonalizatorskich ;-) mieszkańców osiedla.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Wnioski mieszkańców

Post przez braern »

Skoro nie ma chętnych ;-)

Dotyczy parkingu na poziomie -2 i pierwszego "skrzyżowania" po zjeździe do garażu.
Czy jest szansa aby lustro przełożyć z lewej strony na prawą (aby widzieć osoby wjeżdżające do garażu, a nie wyjeżdżające)?
Nie widzę żadnego sensu w tym, aby było ono po lewej stronie. Osoba wyjeżdżająca włączająca się do ruchu zobaczy nadjeżdżającą osobę z prawej strony wyjeżdżając delikatnie zza ściany (ale nie tak aby wjechać na pas którym ktoś już z naprzeciwka do wyjazdu jedzie).

Problemem są osoby wjeżdżające do garażu. Osoba która chce wyjechać nie widzi samochodów wjeżdżających (czyli z lewej strony). Ponieważ jest to zjazd do garażu rzadko kiedy ktoś jedzie w miarę wolno. Efekt jest taki, że kończy się piskiem opon - ani osoba wjeżdżająca ani wyjeżdżająca siebie nie widzą.

PS. W załączniku koślawy rysowany na kolanie schemat poglądowy ;)
PS2. Zapewne dla osób wyjeżdżających z drugiej strony takie lustro również by się przydało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
geni
Posty: 16
Rejestracja: 2009.11.15, 20:14

Re: Wnioski mieszkańców

Post przez geni »

Witam,
temat wjazdu/wyjazdu z garażu jest złożony. Przekaże ten postulat. Warto także zadbać, szczególnie w zime aby w okolicach wyjazdu na ul. Obrzeżną nie parkowały inne samochody i zasłaniały widok. Predzej czy później dojdzie do stłuczek lub powazniejszych wypadków...bo prędkośći i masa samochodów daja niebezpieczną mieszankę..
sluzew
Posty: 20
Rejestracja: 2010.02.24, 09:39

Re: Wnioski mieszkańców

Post przez sluzew »

Odnośnie bezpieczeństwa przy wyjazdach z garażu, to ja mam postulat o zmianę pierwszeństwa pomiędzy poziomami. W chwili obecnej przy wyjazdach nie ma żadnych znaków regulujących kwestie pierwszeństwa. Wobec tego obowiązuje zasada, iż pierwszeństwo ma ten z prawej, czyli samochód wyjeżdżający z poziomu -1. Według mnie bezpieczniej byłoby zmienić pierwszeństwo i uprzywilejować wyjeżdżających z poziomu -2. Samochodu z poziomu -1 mają łagodny podjazd, mogą więc wyjeżdżać z mniejszą prędkością. Poza tym łatwiej jest takiemu kierowcy z poziomu -1 zaobserwować samochód wyjeżdżających z poziomu -2. Ten z poziomu -2 jest w stanie zaobserwować wyjazd z sąsiedniego garażu dopiero kiedy jest już na drodze przecinającej się z tym wyjazdem.
Tariq
Posty: 15
Rejestracja: 2010.10.01, 10:50

Re: Wnioski mieszkańców

Post przez Tariq »

Witam, to i ja dorzuce 5 groszy.
Kosze przy każdej klatce albo chcociaz w zasięgu 50 metrów. Na etapie III nie ma nawet jednej sztuki czego efektem są kiepy przed klatką.
Zgłaszałem już wielokrotnie zarządcy z efektem jaki widać , żadnym.
Woda stojąca na trawnikach dziedzińca wewnętrznego. Tam mozna hodowac ryż a nie trawe. Co prawda w miejscu największej kałuzy zrobiono odprowadzenie ale nie zrobiono takowego na trawniku obok czego efektem jest sadzawka po każdym deszczu i gnicie trawy.
Kolejna kwestia to odpryskująca i obłażąca płatami powierzchnia farby /warstwy żywicznej w garazach (np -1 klatka C). Jest to efektem wielotygodniowych przecieków wody do garażu stojącej w kałużach.
Dalej, po zerwaniu nawierzchni kostki od ul Bokserskiej powierzchnia się pozapadała (przy winiarni dziura na kilkadziesiąt cm). Należy zgłosić reklamacje do wykonawcy ponownego wyłożenia kostką, nie wspomne o krzywej nawierzchni z wodą stojącą w kałużach.
Dalej, pseudotrawnik od Bokserskiej regularnie rozjeżdzany przez właścicieli i klientów sklepów od obrzeżnej i knajpek. Proponuje umocować ochronę aby wzywała straż miejską jak tylko zobaczą delikwenta parkującego. Mandaty może pomogą.
W kwestii garaży i wjazdu/wyjazdu proponowałbym taki sam system jak we wspólnocie Aleja wyścigowa 4. Tzn wjeżdzający pojazd/otwierająca się brama sygnalizowana jest światłem/kogutem
I na koniec - silowniki domykające drzwi na etapie I/II nie są specjalnie kosztowne a zapobiegną niedomykania furtek.
PoPeY
Posty: 1
Rejestracja: 2010.02.16, 23:26

Re: Wnioski mieszkańców

Post przez PoPeY »

Bardzo ciekawe postulaty :)

Dołożę jeszcze swój postulat dot. parkowania nie tylko przy wyjeździe z garażu, ale również na chodniku obok (szczególnie przy 3 etapie). Co prawda pojawiły się czerwono-białe słupki (chwała za to), ale przydało by się również zamontować słupki przy wjeździe do III etapu. Teraz "kierowcy" przenieśli się tutaj. Co gorsza, ciągle są to te same samochody (przeważnie terenowe BMW na gdańskich rejestracjach, srebrne Volvo, srebrny Lexus + zielony Renault), co świadczy o tym, że winy nie można zwalać na fachowców/wykończeniowców/monterów, którzy muszą wypakować sprzęt.

Myślę, że czas najwyższy zamontować słupki przy wjeździe do III etapu (wszystko jest gotowe, potrzeba tylko słupków). W przypadku, gdy ktoś będzie chciał wjechać na teren osiedla zawsze może poprosić ochronę o umożliwienie wjazdu (o ile się nie mylę to słupki chowają się w "podłodze"). W ciągu dnia i tak tam stoi ochroniarz, który mógłby mieć przy sobie klucze i otwierać w razie potrzeby. Jeżeli jest za wcześnie na słupki (sporo mieszkań jest w trakcie remontu) to prośba o uczulenie ochrony o zwracanie uwagi takim "kierowcom". Ich wygodnictwo (zdarzą się, że parkują tam pomimo wolnych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Obrzeżnej) jest nie do zaakceptowania.

Ponadto popieram postulaty powyżej, w szczególności ponownego usprawnienia odpływu wody na terenie 3 etapu. Ostatnio było trochę deszczu i niestety jest to samo co wcześniej (chociaż zrobiono jakieś dodatkowe odpływy). Szkoda tych wszystkich drzewek i krzaczków.

Życzę powodzenia dla Komisji Rewizyjnej oraz niezmiernie cieszę się z jej powstania :)
smola
Posty: 11
Rejestracja: 2009.05.10, 18:30

Re: Wnioski mieszkańców

Post przez smola »

Witam,
Kosze i parkowanie przy wyjeździe z garażu podpisuję się obiema rękami. Co do zmiany pierwszeństwa przy wyjeździe z garażu, nie zgodze się. Wyjazd poziomu -1 jest bardziej utrudniony ze względu na to, że jest miniejsza widoczność niż w przypadku wyjazdu z -2 (tu jedzie się prosto i wszystko widać, proszę wyjechać z -1, tam jest taki łuk który skutecznie zmiejsza widoczność). Sąsiadom polecam po prostu wolniejszą jazdę i proszę mnie tu nie karmić argumentami żę z -2 trzeba szybciej wyjeżdzać bo to nieprawda... (sam wielokrotnie musiałem puszczać osobę wyjeżdzająca z -2 bo jechała z bardzo dużą prędkością... bynajmniej to nie wynika z podjazu tylko stylu jazdy)
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Wnioski mieszkańców

Post przez braern »

Osoby wyjeżdżające z -2 patrzą prosto "w niebo" ze względu na poziom podjazdu - to czy ktoś jedzie z prawej widać dosłownie w ostatnich sekundach - jest minimalny czas na reakcję, ale nie o to przecież chodzi by się bawić w Kubicę. Migający kogut na pewno ułatwi sprawę - weźmie się postronną osobę i niech wyjedzie z -2 i -1 - i wtedy ustali się kto powinien mieć pierwszeństwo ;-)

Odnośnie prędkości - to nigdy nie widziałem aby ktoś tak zasuwał, ale popieram.

Miałbym jeszcze prośbę o to aby pierwszeństwo w -2 miała osoba wyjeżdżająca - wiele razy miałem już do czynienia jak 'spychano' mnie w dół z powrotem do wjazdu - a bynajmniej nie jechałem środkiem drogi :x
Tariq
Posty: 15
Rejestracja: 2010.10.01, 10:50

Re: Wnioski mieszkańców

Post przez Tariq »

czy w garażach pod I i II etapem są gasnice? Pod III nie ma a jest to obligo wymagane przez straz pożarną i rozsądek bo nie ma tryskaczy. Co kilkanascie metrów powinny być gasnice w garażu a nie ma...
M&M
Posty: 2
Rejestracja: 2010.04.06, 21:01

Re: Wnioski mieszkańców

Post przez M&M »

Na II etapie gaśnic nie ma, zauważyłam to dopiero niedawno, ale przynajmniej w 2/3 miejscach, które mijam w drodze do samochodu miejsce na gaśnice jest puste i raczej nie jest tak, że ktoś je sobie przywłaszczył, tylko raczej ich tam nie było od początku.
ODPOWIEDZ