Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03

Moderator: braern

cezarx
Posty: 11
Rejestracja: 2015.05.08, 12:48

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez cezarx »

Szanowna Pani Zuzanno,

Ponieważ wyżej odniesiono się w zasadzie do wszystkich punktów z Pani pisma, ja odniosę się do zarzutu braku jednoznacznej wypowiedzi odnośnie wynagrodzenia ewentualnego zarządu właścicielskiego, w tym zwrotu kosztów. Na zebraniu poruszyła Pani tę sprawę i w moim odczuciu uzyskała Pani bardzo dokładną odpowiedź. Poniżej pozwolę sobie zacytować rozmowę z początku zebrania, wraz z Pani pytaniami:

Pytanie z Sali: a nowy Zarząd wtedy ile wtedy by chargował za zarządzanie?
Pan Paterka: społecznie, przecież nowy zarząd pełni obowiązki zupełnie społecznie proszę Pana
Pani Zuzanna: bez zwrotu kosztów?
Pan Paterka: Przecież proszę Panią my pracujemy w komisji rewizyjnej od wielu lat społecznie
Pani Zuzanna: ale bez zwrotu kosztów?
Pan Paterka: O jakim zwrocie kosztów Pani mówi w tej chwili, no bo pani spekuluje w tej chwili?
Pani Zuzanna: Ale ja zadałam pytanie tak czy nie
Pan Paterka: Ale nie ponoszę żadnych kosztów
Pani Zuzanna: Ale nie teraz za …
Pan Szymon: Proszę Pani ja jeszcze jedno odpowiem na pytanie, bo pytanie jest konkretne, może nie zostało powiedziane: przy zmianie trybu zarządu, żeby cokolwiek można było zapłacić zarządowi właścicielskiemu w tym nowym trybie trzeba podjąć uchwałę i trzeba się na to zgodzić i przegłosować i tak dalej. Czyli domyślnie w tym momencie kiedy zmieniamy tryb zarządu członkowie zarządu nie zarabiają nic, tak samo jak nic nie zarabiali członkowie komisji rewizyjnej przez 5 lat.

Czy powyższa wypowiedź jest niejasna lub pozostawia jakieś wątpliwości? Jeżeli tak poproszę o doprecyzowanie o jakie konkretnie koszty może Pani chodzić, chętnie udzielę, mam nadzieję odpowiednio jasnej odpowiedzi.
Mieszkanka
Posty: 8
Rejestracja: 2016.03.30, 18:39

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez Mieszkanka »

Właśnie sam Pan sobie zaprzeczył:
" żeby cokolwiek można było zapłacić zarządowi właścicielskiemu w tym nowym trybie trzeba podjąć uchwałę i trzeba się na to zgodzić i przegłosować i tak dalej..."
Zbieracie pełnomocnictwa, żeby na tym samym zebraniu przegłosować wynagrodzenie dla siebie :)

Co do mieszczenia w głowie działalności pro publico bono to właśnie od kilku dni nie robię :)

Mam jeszcze pytanie: czy otrzymał Pan moją zgodę na nagrywanie. Widziałam kamerę ustawioną w moim kierunku później została przykryta kurtką więc pomyślałam, że przesadzam ale po tym jak dokładnie zacytował Pan mój dialog okazuje się że jednak zebranie zostało nagrane. Czy może pan temu zaprzeczyć?
Mieszkanka
Posty: 8
Rejestracja: 2016.03.30, 18:39

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez Mieszkanka »

Zarzuca mi Pan kłamstwo a to chyba właśnie szkalowanie i szarganie mojego dobrego imienia - proszę z tym ostrożnie...

Ad.1 i 2
20.04.16 został wysłany mail z pytaniami, które dzień później zadałam na zebraniu. Poniżej odpowiedź:
Od: "Mail Delivery Subsystem" <mailer-daemon@google.com>
Data: 21 kwi 2016 10:29
Temat: Delivery Status Notification (Failure)
Do: <lewan2368@gmail.com>
DW:

Witaj lewan2368@gmail.com!

Piszemy do Ciebie, aby powiadomić Cię, że grupa, z którą chcesz się skontaktować (osiedle-hubertus) może nie istnieć. Możesz także nie mieć uprawnień do zamieszczania wiadomości w tej grupie. Oto kilka dodatkowych informacji szczegółowych, które wyjaśniają, dlaczego nie możesz zamieszczać postów:

* Nazwa grupy mogła zostać niepoprawnie wpisana lub niepoprawnie sformatowana.
* Właściciel grupy mógł ją usunąć.
* Aby otrzymać uprawnienia do zamieszczania postów, może być konieczne dołączenie do grupy.
* Zamieszczanie postów w tej grupie może być niemożliwe.

Jeśli masz pytania dotyczące tej lub innej grupy dyskusyjnej Google, odwiedź Centrum pomocy pod adresem https://groups.google.com/support/.

Dziękujemy,

Google Groups


20.04.16 wysłałam prośbę o dołączenie do googlegropus - do dziś nie zostałam zaakceptowana - co obiecaliście na zebraniu.

Niestety nie wiem kim pan jest ale skoro zadaję niewygodne dla Komisji pytania i jestem wyrzucana to wniosek jest jeden.

Ad. 3 Aktu notarialnego Panu nie udostępnię ale dla profesjonalisty sprawdzenie w księdze wieczystej nie powinno stanowić problemu. Jest i rok i miesiąc...
P.Paterka mówił, ze kupił mieszkanie jako jeden z pierwszych więc w porównaniu z tym stażem mieszkam od niedawana.

Ad.4 Cytat z P.Paterki" żeby cokolwiek można było zapłacić zarządowi właścicielskiemu w tym nowym trybie trzeba podjąć uchwałę i trzeba się na to zgodzić i przegłosować i tak dalej..."
Ja się zapytałam czy panowie nie będą pobierać wynagrodzenia? Czy to jest jednoznaczna odpowiedź

Ad.5 Jeżeli proponujecie zmiany to chcę wiedzieć czy na lepsze czyli min czy czynsz nie wzrośnie. P.Paterka nie przedstawił żadnych planów. Powiedział jedynie że będzie chciał przygotować strategię prosić o pomoc w tym mieszkańców. Czyli brak planu...a powinien go mieć skoro kandyduje do zarządu.

Ad. 6 P Paterka jest członkiem Komisji więc chyba prawda...
Pozostali Panowie nie są i nie byli w komisji?

Ad.7 To że nic mi nie ukradziono świadczy o tym, że nie mieszkam od 2012 roku? Porażająca logika.
Od początku inwestycji słyszałam o jednym włamaniu i kradzieży roweru. Jak na 8 lat życia wspólnoty i jakieś 1200 mieszkańców, to chyba nie tragedia i z pewnością nie argument za zmianą zarządu.
Jeżeli nawet było coś więcej to chyba zadanie Komisji - weryfikacja firmy ochroniarskiej i wyciągnięcie konsekwencji a nie zbieranie pełnomocnictw dla p.Paterki.
Ja czuję się bezpiecznie a ocenę zostawiłam mieszkańcom.
Ostatnie głosowanie ws. zmiany zarządu nie odbyło się bo P.Paterka nie miał ponad 50% udziałów w pełnomocnictwach. Więc nie reprezentuje woli większości i takie stwierdzenia są nadużyciem.
Takich nadużyć było więcej. P.Paterka złożył wniosek o zwołanie zebrania ws. zmiany zarządu i podpisał się pod nim za około 100 osób. W odpowiedz deweloper zgodził się na zwołanie zebrania ale poprosił o okazanie pełnomocnictw. Zamiast tego P.Paterka złożył kolejne pismo zaczynające się od słów: w związku z niedopełnieniem obowiązku przez zarządcę Spółkę i nie zwołanie zebrania .... ,
Czy to nie jest kłamstwo?
Kiedy wreszcie zgodził się na okazanie udzielonych mu pełnomocnictw przyniósł ksero, poświadczone za zgodność z oryginałem przez siebie... tak postępuje doświadczony członek zarządów czy czegoś tam?
Co ma Pan na myśli ''nieoficjalne" zbieranie pełnomocnictw. Nie ma oficjalnego albo nieoficjalnego zbierania czy udzielania pełnomocnictwa. Albo się go udziela albo nie, albo się je ma albo nie.
Czy znowu coś naciągacie?

Jestem pracownikiem ECO i chyba macie jakiś problem z tym że się nie ukrywam i podpisuję z imienia i nazwiska. W czym będę mogą pomóc to pomogę.
Nie zajmuję się ani obsługa wspólnot ani usuwaniem usterek więc sprawdzę co się dzieje z usterkami ze zdjęć.
Plac zabaw - z tego co wiem, to nie było w projekcie dodatkowych placów zabaw. Deweloper zgodził się na dofinansowanie modernizacji istniejących kwota 25 000 ale do zatwierdzenia musi być podjęta uchwała, która tak jak większość uchwał jest głosowana już rok. Dlaczego - bo na zebraniach jest za mało osób i trzeba zbierać podpisy korespondencyjnie. Zamiast pełnomocnictwa KR mogła zatem zbierać podpisy pod ta uchwałą.
Parkowanie - jakie widzi Pan rozwiązanie - postawienie ochroniarza w każdym garażu stać nas na to? Znowu pole do popisu dla komisji - dlaczego nie zgłosiła projektu uchwały o karaniu osób parkujących na nie swoich miejscach, tu ani administrator ani deweloper nic nie poradzi. To najczęściej mieszkańcy wpuszczają gości lub ekipy wykończeniowe. Administrator może włożyć kartkę za wycieraczkę. Nie ma prawa ruszać samochodu policja też tu nie przyjedzie bo to teren prywatny.

Szlaban z tego co się orientuję to są weryfikowane koszty. Tylko jaki jest pomysł? Szlaban przed czy za bramą? Jeżeli szlaban się podniesie to problem wjazdu drugiego samochodu pozostaje tak samo jak w przypadku bramy. Jeżeli ustawimy bramy tak, żeby zamykały się szybciej to mogą się pojawić uszkodzenia przez osoby, które mniej sprawnie jeżdżą. Zapłaci za to wspólnota.
Szczerze mówiąc na moim wjeździe nigdy nic nie stoi i nie mam problemu z wyjazdem. Myśli Pan o wjazdach na drogi pożarowe?
Lustra - gdzie miałyby stanąć? przecież wyjazd z garaży nie jest zza rogu?

DZIEŃ SĄSIADA był jeden wymyślony i organizowany przeze mnie w 2015 r. i na koszt dewelopera. Kilka lat wcześniej był piknik integracyjny też na koszt ECO.

Pozdrawiam
Zuzanna Kordzi
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez braern »

Pani Zuzanno, proszę zaznajomić się z wszystkimi protokołami z zebrań rocznych od początku istnienia naszego osiedla (zapewne do wglądu u dewelopera). Na prawdę nie zdaje sobie Pani sprawy z problemów jakie mamy. Na każdym spotkaniu rocznym jest punkt w stylu "Pytania różne" - i tam znajdzie Pani całą listę bolączek, które trapią mieszkańców naszego osiedla. Inaczej nie ma sensu ta dalsza dyskusja skoro Pani twierdzi, że wszystko jest super (znajdzie tam Pani również kwestią lustra przy wyjeździe z garaży - dlaczego było i zniknęło, i dlaczego deweloper nic z tym dalej nie robi, planowanego przez dewelopera trzeciego placu zabaw, sprawozdania Komisji Rewizyjnej ze swojej działalności, itp., itd.).

W kwestii szlabanu - ta sprawa była poruszana na zebraniu 7 kwietnia. Zakładam, że po prostu Pani nie usłyszała (wolę takie założenie, niż pewnie to prawdziwe, że Pani na spotkaniu jak i na wszystkich wcześniejszych nie było). Szlaban ma przepuszczać tylko i wyłącznie jeden samochód, przykład takiego rozwiązania (i istnienia takiego samego problemu jak u nas) to wjazd do garaży na osiedlu przy ul. Obrzeżnej 5C (współdzielony z MediParkiem). Tam ten problem udało się rozwiązać, mam nadzieję, że dzięki Pani uda się ten problem rozwiązać i u nas.
Mieszkanka
Posty: 8
Rejestracja: 2016.03.30, 18:39

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez Mieszkanka »

Protokoły są do wglądu mieszkańców i jako mieszkaniec nadrobię te zaległości.
Nie twierdzę że jest super tylko zadaję pytania, np. czy uważa Pan, że wybór zaproponowanych osób albo zmiana zarządu dla zasady sprawi, że żadnych bolączek nie będzie?
To chyba jest naiwne rozumowanie.
Proszę uważnie przeczytać mój poprzedni post napisałam: "Szlaban z tego co się orientuję to są weryfikowane koszty."
Poniżej cytat z protokołu ostatniego zebrania:
"Administrator zobowiązał się, że przygotuje kalkulację kosztów i zweryfikuje możliwości
techniczne montażu szlabanów. Zwrócił również uwagę, że montaż szlabanów mógłby także
zabezpieczyć bramy przed uszkodzeniem przez wjeżdżający pojazd."
Ja tego rozwiązania nie widzę dlatego pytałam jaki jest pomysł? Stoję na pochyłym wjeździe czekam aż szlaban się otworzy. Szlaban się otwiera wjeżdżam za szlaban
(zakładając że jest na tyle miejsca w co jako architekt wątpię) szlaban się za mną zamyka otwieram bramę i znowu stoję na pochylni. Wie Pan ile samochodów się stoczy i wjedzie w bramę?
W galerii nie mają tak pochyłych wjazdów. Trzeba to poprawić ale z głową a nie rzucać nieprzemyślany pomysł i później krzyczeć że deweloper znowu czegoś nie zrobił.
Plac zabaw - powtarzam nie był planowany trzeci. Prezes Fabiński obiecał a ponieważ okazało się, że planowane miejsce przy 6 etapie nie spełnia wymogów doświetlenia - deweloper w zamian za to dofinansuje modernizację istniejących placów. Tej informacji też nie przekazujecie rzetelnie.
W czym będę mogła to pomogę. Natomiast stawia Pan tezę że jest źle, kiedy obalam Pańskie argumenty pisze Pan że nie o wszystkim wiem. Można tak bez końca...
Znowu zadam pytanie jaka jest idea? Zrobić coś żeby było lepiej czy udowodnić że dotychczasowy zarząd jest do bani? Ja jestem za tym pierwszym.

Proszę o potwierdzenie czy nagrywał Pan ostatnie zebranie lub widział Pan, że ktoś to robił? Nie wyrażałam na to zgody.
Oskarżył mnie Pan o kłamstwo więc proszę o odwagę i ujawnienie swoich personaliów.

Z poważaniem
Zuzanna Kordzi
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez braern »

Pani Zuzanno, już ręce opadają. Ma Pani swoje zdanie, ja mam swoje. Tutaj nikt nie chce z Panią rozmawiać bo to rozmowa bez sensu - ja też się już poddaję. Pytania bez odpowiedzi są na Pani nowej grupie na fejsie - tam proszę się udzielać, ma tam Pani dokładne informacje z imienia i nazwiska kto Panią pyta.

PS. A w kwestii szlabanu - jak Pani nie widzi, to proszę się tam przejść osobiście. Albo lepiej - przejechać samochodem do MediParku, i skorzystać z parkingu w Galerii. Wtedy Pani i zobaczy i zrozumie, że jednak można.
Mieszkanka
Posty: 8
Rejestracja: 2016.03.30, 18:39

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez Mieszkanka »

Oskarżył mnie Pan o kłamstwo więc nalegam żeby się Pan ujawnił.
Nie otrzymałam odpowiedzi czy nagrywał Pan zebranie 21.04.
Nadal nie otrzymałam odpowiedzi dlaczego nie przyjęto mojego zgłoszenia do google groups chociaż zobowiązali się Panowie na zebraniu.
Odpowiedzi właśnie uzupełniam bo mam rodzinę i pracę :)

Odnośnie "zarzutów" z poprzedniego postu:
Sfotografowana usterka została zgłoszona 25 stycznia 2016 roku. Wcześniej była zgłoszona naprawiona w 2012 r i przez 4 lata nic się nie działo.
Po ostatnim zgłoszeniu miejsce to zostało zabezpieczone folią w celu obserwacji czy usterka się nie powtórzy.

Szlabany przed wjazdami do garaży tak jak pisałam jest w trakcie weryfikacji.

Lustro przy wjeździe było postawione przez bez zgody ZDM i przez ZDM zostało usunięte po zgłoszeniu jednego z właścicieli z sąsiedniego budynku. ZDM nie zgodził się na ponowne ustawienie.
Od kiedy pojawił się zakaz zatrzymywania i postoju w obrębie wjazdu do garaży, wyjazd na ul. Obrzeżną jest dużo łatwiejszy.

Informacja odnośnie sposobu głosowania w sprawach wspólnoty mianownikiem budynków oddanych była przekazana na pierwszym, zebraniu. W protokołach z zebrań w 2010,2011,2012 i 2013 w wynikach głosowań nad uchwałami podane są mianowniki inne niż w księdze wieczystej i nikt tego faktu nie ukrywał. Kopie protokołów ze wszystkich zebrań posiada KR i są umieszczone na ich stronie.

Z poważaniem
Zuzanna Kordzi
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03

Post przez braern »

Zgodnie z przewidywaniami, nic się w temacie nie zmieniło. Pan Prezes nie dotrzymał danego słowa, sam nie zrezygnuje z pełnionej funkcji oraz nie poprze zmiany Zarządu.
ODPOWIEDZ