Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03

Moderator: braern

braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03

Post przez braern »

No cóż... wskutek dziwnych zagrań Zarządcy mamy kolejny termin spotkania. Nadal ktoś wierzy w to, że Zarządca sam odejdzie, a jego wynagrodzenie to 200 zł? Nawet pomimo tak licznych zapewnień z Jego strony, że do tego stołka nie jest na stałe przyspawany?
Mieszkanka
Posty: 8
Rejestracja: 2016.03.30, 18:39

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03

Post przez Mieszkanka »

Panie Włodzimierzu,
dlaczego nie pisze Pan o tym, że głosowanie się nie odbyło bo nie zna Pan przepisów i źle policzył Pan udział pełnomocnictw, które Pan posiada?
Udziały są opisane w jawnej księdze wieczystej - dlaczego Pan tego nie sprawdził?
Dlaczego nie przeprasza Pan mieszkańców, którym przez lata wpajał Pan "że realizuje Pan wolę większości"? A nie jest to prawdą.
Dlaczego nie przeprosił Pan tych wszystkich osób, które wczoraj zmarnowały czas?
Ten zły deweloper zwołał zebranie tak jak Pan chciał zapewnił notariusza i okazało się że nie zna Pan prawa i naraża na koszty wynajęcia sali na próżno.
Domagam się, żeby zwrócił Pan wspólnocie koszt wynajęcia sali w ADGAR PLAZA.
Z poważaniem
Zuzanna Kordzi
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03

Post przez braern »

Mieszkanko, Ty tak na serio? Dlaczego nie napiszesz, dlaczego pan Prezes nas nie przeprasza bo dwa tygodnie temu wprowadził nas w błąd? Dlaczego wtedy nie sprawdził ile ma % udziałów, skoro o to go pytali mieszkańcy? Nie zna przepisów? Ile miesięcy mieszkasz na naszym osiedlu i ile razy byłaś na spotkaniach rocznych, że tak bardzo jesteś "za" dotychczasowym sposobem sprawowania zarządu? Czy te wszystkie zarzuty mieszkańcy sobie sami wymyślają bo nie mają nic lepszego do roboty? Czy Pan Paterka nie przepraszał wczoraj za to, że został wprowadzony w błąd przez p. Prezesa? Czy byliśmy może na dwóch różnych spotkaniach?

PS. I mam nadzieję, że na prawdę to tylko czysty zbieg okoliczności, że ostatnie posty pisane przez "różnych" użytkowników a zdecydowanie przeciw działaniom Komisji Rewizyjnej, są z tego samego jednego adresu IP...
Mieszkanka
Posty: 8
Rejestracja: 2016.03.30, 18:39

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez Mieszkanka »

Panie Włodzimierzu, śmiało niech się Pan ujawni.

Jako wieloletni działacz tu i tam. Chociaż nie wiem dokładnie gdzie, bo raczej się Pan nie chwali jaka to instytucja Pana obdarzyłam zaufaniem co i przed kim Pan przysięgał tak jak się Pan chwali,
powinien doskonale wiedzieć jak robi się pucz. Najlepiej w nocy w ciągu 2 godzin tak jak Pańscy bracia z PIS.
W zetknięciu z prawem stał się Pan bezbronny. Na siłę dążył Pan do zwołania zebrania i liczenia udziałów tak jak są głosowane uchwały BO MA PAN ZA MAŁO ZWOLENNIKÓW
i myślał Pan, że to przejdzie
. Na szczęści prawo zwyciężyło !!!
W październiku moja firma rezygnuje z zarządu i daję Panu słowo honoru, że nie dopuszczę, żeby taka osoba jak Pan zarządzała moimi pieniędzmi.
Z poważaniem
Zuzanna Kordzi
Co do IP to adres komputera to może niech Pan to sprawdzi, macie w PIS teraz takie możliwości.
Posty są w większości podpisywane przez mieszkańców. Ja nie zarejestrowałam się pod imieniem i nazwiskiem, bo by mnie Pan wyrzucił tak jak z google gropus.
Jeżeli miał Pan jest taki otwarty, to dlaczego to forum założył Pan incognito?
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez braern »

No to teraz Pani pokazała... Jako osoba związana z deweloperem ma Pani taki sam konflikt interesów jak Zarządca. Ale rozumiem, musi Pani działać na korzyść swojego pracodawcy. Proszę tylko nie mówić, że jest Pani bezstronna, i interesuje Panią los naszego osiedla.

Nadal Pani nie odpowiedziała od ilu lat tutaj mieszka. Skoro tak bardzo Pani zachwala swojego pracodawcę, proszę powiedzieć co przez ostatnie kilka lat zostało zrobione przez p. Prezesa? Pan Paterka na Pani życzenie "wyspowiadał" się, i przedstawił wszystko to, co zostało zrealizowane rękami KR. A Pan Prezes? Czym może się pochwalić poza faktem, że pierwszy raz od kilku lat raczył nas odwiedzić (i nie ma tutaj taryfy ulgowej związanej z tym, że przejął schedę po p. Fabińskim i prezesuje nam dopiero rok).

Gwarantuję Pani, że jak Pani pomieszka tutaj tak samo długo jak my (co najmniej kilka lat, i przejdzie przez okres kiedy kończy się gwarancja a później rękojmia), to na własnej skórze i portfelu przekona się Pani, jakim dobrym zarządcą jest obecny p. prezes. I proszę mi wierzyć, że gdyby nie KR i m.in. p. Paterka, to czynsz miałaby Pani o wiele, wiele większy (ale to pewnie Pani na rękę, bo przecież pensję wypłaca Pani deweloper).

I nie, nie jestem p. Włodzimierzem. A samo Forum powstało o wiele, wiele wcześniej niż sama Komisja Rewizyjna.
Ale skąd może to Pani wiedzieć...

I proszę sobie darować te wycieczki z PISem - to bardziej niż żenujące.
Mieszkanka
Posty: 8
Rejestracja: 2016.03.30, 18:39

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez Mieszkanka »

Szanowny Panie Włodzimierzu,
czy ma Pan jakieś kłopoty, że pisze Pan w trzeciej osobie o sobie?

Po pierwsze od kiedy długość zamieszkiwania jest proporcjonalna do możliwości interesowania się sprawami wspólnoty?
Od kiedy udział w zebraniach wspólnoty daje lub pozbawia głosu w sprawach osiedla?
Na temat mojego zaangażowania w to osiedle nie ma Pan prawa się wypowiadać!!!
Jest ono dziełem naszej firmy w tym znienawidzonego Prezesa i jego poprzednika i tylko ja wiem ile energii zostało przez nas włożone w to, żeby wyglądało tak jak wygląda.
Niech Pan się przeprowadzi na Garażową obok CPNu, do Sakury czy na Kobucką skoro Panu tak źle. A może dlatego Pan wybrał to osiedle bo jest piękne?
Z pewnością nie jest to zasługa ani Pana ani Wszechkomisji tylko ludzi z wizją i pasją.
Przyszedł Pan na gotowe i tylko Pan miesza. Pała Pan chorą rządzą władzy i dzięki Bogu ludzie to zaczynają dostrzegać.

PS Dla Pana informacji mieszkam tutaj od 2012 roku i dopiero teraz zaangażowałam się w sprawy wspólnoty bo miałam nieprzyjemność poznać Pana i pańskie metody działania z racji wykonywanej pracy.
Z poważaniem
Zuzanna Kordzi
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez braern »

Widzę, że dalsza rozmowa powoli przestaje mieć jakikolwiek sens...

1. Pan Włodzimierz Paterka nie ma nic wspólnego z utworzeniem tego Forum - czasem jak się wypowiada, to się wypowiada sam, nikt za niego nic nie musi pisać.
2. Długość mieszkania na osiedlu i udział w zebraniach daje taką wartość, że powinna Pani wiedzieć, jakie są bolączki mieszkańców - nie są to wyssane z palca problemy generowane przez Komisję Rewizyjną. Tak szczerze proszę powiedzieć, ile razy była Pani na zebraniach rocznych? Na prawdę nikt z mieszkańców nie zgłaszał żadnych problemów? Wszyscy byli zadowoleni? Nikt nie miał zastrzeżeń co do braku działań Zarządcy?
3. Tyle razy było mówione - osiedle zostało bardzo ładnie wybudowane, nikt temu nie przeczy, wszyscy są wdzięczni deweloperowi że wybudował osiedle, na którym możemy mieszkać. Nie podoba nam się późniejsze zarządzanie osiedlem przez firmę, która jest powiązana z deweloperem, i która dba tylko o własny interes dewelopera, a nie mieszkańców.
4. Chyba na prawdę większość osób która jest obecnie na NIE, nie wie tak na prawdę o co chodzi w głosowaniu, co ma być głosowane, i co ma się zmienić.

Bardzo mi przykro, ale ja nie mam tyle cierpliwości co p. Szymon na grupie dyskusyjnej. Póki co, nie dała Pani ani jednego realnego przykładu dla którego oczernia Pani p. Paterkę i działania Komisji Rewizyjnej. Dalsze tego typu szkalowanie spowoduje, że niestety i tutaj nie będzie Pani mile widziana.
cezarx
Posty: 11
Rejestracja: 2015.05.08, 12:48

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez cezarx »

Trudno się rozmawia z kimś, kto nie potrafi zrozumieć, że są ludzie, którzy są w stanie poświęcić swój prywatny czas bez chęci osiągania korzyści majątkowych. A jak Pani Zuzanna pokazała na zebraniu, nie mieści się jej w głowie coś takiego jak działalność społeczna, nieoglądanie się na zwrot kosztów i myślenie o wspólnym interesie. Dlatego nie dziwi mnie akurat, że ta Pani wszędzie doszukuje się spisku, podejrzewa p. Paterkę o jakieś nieczyste intencje. Może warto by było rozejrzeć się i poszerzyć horyzonty i zobaczyć, że chęć zmian nie wynika ze spisków lub jakiejkolwiek wrogości, a chęci dbania o wspólną nieruchomość. Może jakby Pani sama zaangażowała się społecznie w sprawy osiedla (choć niestety w przypadku pracy zawodowej trudno będzie o uniknięcie konfliktu interesów) to zobaczyłaby, że można robić coś dla ogółu, bez osiągania korzyści materialnych, natomiast osiągając osobistą satysfakcję z pozytywnych zmian na osiedlu.
olek
Posty: 17
Rejestracja: 2011.07.31, 16:58

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez olek »

Cay to prawda ze KR nie sprawdziła w księdze wieczystej jaka ilością udziałów powinna dysponować ?
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Spotkanie wspólnoty: 2016.10.03 (wstępny termin)

Post przez braern »

Pani Zuzanno, w związku z listem który Pani powrzucała do skrzynek wszystkich mieszkańców, pragnę napisać kilka słów sprostowania.

Treść Pani listu:
zk1.jpg
zk2.jpg
Kłamstwo nr 1: Cenzura na forum hubertus.waw.pl.
Proszę o wskazanie, kiedy i gdzie Pani wypowiedzi zostały ocenzurowane. Prosiłem jedynie, aby Pani wypowiadała się merytorycznie a nie pod wpływem emocji (np. "bracia z PISu", "pucz", itp.).

Kłamstwo nr 2: Forum prowadzą członkowie Komisji Rewizyjnej.
Nie jestem p. Włodzimierzem co Pani na każdym kroku stara się mi wmówić oraz nigdy nim nie byłem i nigdy nie będę. Tak samo jak nigdy nie byłem i nie będę członkiem Komisji Rewizyjnej. Jako mieszkaniec, któremu leży na sercu dobro osiedla na którym mieszka, utworzyłem to forum, aby pozostali mieszkańcy mieli miejsce do wspólnych rozmów, wymiany poglądów, zgłaszania uwag, itp. Nie pobieram z tego tytułu żadnych opłat, a wszystkie koszty związane z utrzymaniem forum ponoszę tylko i wyłącznie ja sam. Gdyby interesowała się Pani losem naszego osiedla i przynajmniej od czasu do czasu pojawiała na nieformalnych spotkaniach, mogłaby Pani poznać mnie nawet osobiście.

Kłamstwo nr 3: Pani "staż" jako mieszkanki osiedla.
W liście pisze Pani, że jest nowym członkiem wspólnoty - kilka postów wyżej, że mieszka tutaj Pani od 2012 roku. Zatem jaka jest prawda? Biorąc pod uwagę, że zupełnie nie orientuje się Pani w tym jakie problemy mają mieszkańcy, obawiam się, że jednak nie mieszka Pani tutaj od 2012 roku.

Kłamstwo nr 4: Wynagrodzenie członków Komisji Rewizyjnej/członków Zarządu.
Wielokrotnie było mówione, że mieszkańcy udzielający się w Komisji Rewizyjnej pracują społecznie - bez wynagrodzenia. Na zebraniu p. Szymon Pani wyjaśniał, że nowo wybrani członkowie Zarządu również będą pracować społecznie. Będzie protokół ze spotkania, proszę sprawdzić. Czy na prawdę tak ciężko uwierzyć, że mieszkańcy są w stanie robić coś społecznie (bez wynagrodzenia) tylko i wyłącznie dla dobra naszego osiedla?

Kłamstwo nr 5: Wzrost czynszu po zmianie Zarządu/brak planu działania.
Skoro kilka postów wyżej napisała Pani, że mieszka tutaj od 2012 roku, to pewnie Pani wie ile razy czynsz wzrósł i o ile procent? Tak wychwalany przez Panią obecny Zarząd nie był w stanie zagwarantować czynszu na stałym poziomie - więc skąd te żądania? W kwestii braku planu działania, to znów chyba byliśmy na odrębnych spotkaniach - m.in. specjalnie dla Pani p. Włodzimierz Paterka przedstawiał jakie są plany po zmianie Zarządu.

Kłamstwo nr 6: Członkowie Komisji Rewizyjnej będą członkami Zarządu.
Mieszka Pani od 2012 roku, a nie wie kto jest obecnie w składzie Komisji Rewizyjnej? Z zaproponowanej listy osób, jedynie p. Paterka jest obecnym członkiem Komisji Rewizyjnej. Reszta zgłoszonych osób to osoby z doświadczeniem w zarządzaniu wspólnotami. I na to pytanie również otrzymała Pani odpowiedź na spotkaniu.

Kłamstwo nr 7: Na osiedlu jest bezpiecznie, nie ma kradzieży i włamań.
Kolejny przykład na to, że Pani nie mieszka na osiedlu od 2012 roku. Przykłady które powinna Pani w pierwszej kolejności poznać (dla swojego własnego bezpieczeństwa): kradzież skutera z garażu i rowerów z terenu osiedla oraz włamania z wykorzystaniem klucza-wytrychu Dierre. Powinna nam Pani dziękować, że nie ma już monopolowego 24h, wtedy do tej listy mogłaby Pani dopisać pobicia (jeśli dobrze pamiętam, była nawet wzywana karetka do jednego przypadku) i nachalne zaczepianie o drobne.


W kwestii zbierania pełnomocnictw - tak, p. Paterka realizuje wolę większości. Pierwsze nieoficjalne zebrania mieszkańców w kwestii problemów na osiedlu (z administracją i zarządem) rozpoczęły się już w 2010 roku !!! Nie jest to robione ani w pośpiechu, ani tym bardziej po to, aby tylko i wyłącznie przejąć zarząd wspólnotą.


A skoro jako pracownica Eco-Classic chce Pani być łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a deweloperem, to proszę nasze następujące prośby (zgłaszane od lat) przekazać do dewelopera (może Pani również osobiście się nimi zająć w ramach czynu społecznego na rzecz naszego osiedla):
- rozbudowa placu zabaw o obiecane huśtawki,
- wymiana żwiru na placu zabaw, który nie jest bezpieczny dla małych dzieci,
- rozwiązanie problemu z nielegalnym parkowaniem w garażach (tracą na tym Państwo grube pieniądze),
- montaż szlabanu przy bramach, który uniemożliwi wjeżdżanie obcych samochodów "na zderzaku" osoby uprawnionej do miejsca w garażu,
- rozwiązanie problemu z parkowaniem samochodów na wjeździe do garażu (brak widoczności),
- zamontowanie lustra na wyjeździe aby poprawić bezpieczeństwo samochodów włączających się do ruchu.

W szczególności liczę na Pani osobiste zaangażowanie w problem cieknących garaży. Poniżej przykładowe zdjęcie "fachowej naprawy" tego bubla przez dewelopera (chyba nie muszę wspominać, że po skończeniu rękojmi na budynki, Pani osobiście ze swojego czynszu w ramach funduszu remontowego będzie płacić za tą naprawę).
garaz_01.jpg
garaz_02.jpg
PS. A "Dni Sąsiada" były minimum dwa razy - więc nawet jeśli ostatnie to Pani zasługa, to to pierwsze na pewno nie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ