Spotkanie wspólnoty: 2011.04.11 (nieformalne)

Moderator: braern

braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Spotkanie wspólnoty: 2011.04.11 (nieformalne)

Post przez braern »

Tak się zastanawiam - zanim zaczniemy dyskutować na temat dzisiejszego spotkania - czy te informacje powinny być publicznie dostępne?
Na pewno warto by zrobić dostęp do tego działu tylko osobom zarejestrowanym, ale to chyba i tak mało.

Może stworzyć odrębny dział z dostępem tylko dla osób, które były na dzisiejszym spotkaniu, i są zapisane do grupy mailingowej?
Mam na myśli poruszaną kwestię, że po co ktoś "niepowołany" ma wiedzieć co się dzieje na naszym osiedlu (wiadomo chyba o co chodzi ;) ).


PS. Jednocześnie dziękuję osobom odpowiedzialnym za zorganizowanie dzisiejszego spotkania - oby tak dalej :)
Elinore
Posty: 26
Rejestracja: 2009.03.31, 10:55

Re: Spotkanie wspólnoty: 2011-04-11 (nieformalne)

Post przez Elinore »

Dla mnie dosyć istotną informacją, która padła na wczorajszym zebraniu było to, że całodobowy sklep monopolowy stara się o przedłużenie koncesji na alkohol... to jest chyba ostatnia szansa aby się na to nie zgodzić. Jak dostaną koncesję na 10 lat, trudno będzie później z nimi wygrać...
Tylko czy uda się mieszkańców zmobilizować ???

Zbliża się lato i pijaczków okupujących ławeczkę na przystanku czy stojących bezpośrednio pod sklepem (a więc także i pod oknami mieszkańców) będzie coraz więcej... ja osobiście wolałabym żeby ten sklep zniknął z osiedla.

Tak czy inaczej będzie raczej ciężko, bo niektórzy nie widzą tutaj problemu... dla mnie ten problem był w zeszłym roku a i w tym nie zapowiada się wcale lepiej...
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Spotkanie wspólnoty: 2011-04-11 (nieformalne)

Post przez braern »

Odnośnie tych pozwoleń na sprzedaż alkoholu, to dlaczego wniosek dotyczy wszystkich starających się lokali, a nie dla każdego z osobna?
Co innego zabronić sprzedaży alkoholu w monopolowym, a co innego zezwolić na jakieś likiery w cukierni - kolejne dziwne posunięcie Zarządcy - albo wszystkim albo nikomu.

Co do mobilizacji, to miejmy nadzieję, że jak się "krzyknie" na sali że chodzi o monopolowy, to ludzie sami się zmobilizują...

Mam jeszcze pytanie odnośnie poruszanej kwestii ochrony osiedla, która składa się z 9 osób - co w przypadku oddania przez dewelopera kolejnych budynków? Przy 1B "wartownia" stoi pusta (w zimie bo w lecie jeśli dobrze pamiętam ktoś tam sobie czasem krzesełko stawiał i przesiadywał). Czy 9 osób to już liczba docelowa na całe osiedle czy też będą zatrudniani nowi ochroniarze? Czy jest szansa aby przy każdej bramie była ochrona, a nie tak jak teraz, że tylko przy budynku nr 1?
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Spotkanie wspólnoty: 2011-04-11 (nieformalne)

Post przez braern »

Czy coś wiadomo odnośnie terminu kolejnego zebrania: zarówno oficjalnego jak i nieoficjalnego?
Czy wstępnie podane daty nadal są aktualne?
ODPOWIEDZ