Media

Oddany do użytkowania

Moderator: braern

braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Media

Post przez braern »

Czy ktoś zakładał może TV i internet (aster, upc bądź coś innego co podciągnęli na Obrzeżną)?
Jak to wszystko wygląda? Jakie czasy zakładania?
ika
Posty: 8
Rejestracja: 2009.10.18, 22:47

Re: Media

Post przez ika »

UPC. Dzwoni sie pod numer który jest na stronie. Dzialaja sprawnie. Innych opcji nie sprawdzalam.
pawek4
Posty: 37
Rejestracja: 2009.04.10, 21:34

Re: Media

Post przez pawek4 »

Tak potwierdzam, UPC ma swoje kable na klatkach, wiec przychodzi do domu, odkreca puszke przy drzwiach (przynajmniej u mnie) i podlaczaja kabelki. Nie ma zadnego wiercenia w scianach, kable zostaly pociagniete w momencie budowy mieszkan.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Media

Post przez braern »

Pytanie zadałem dość dawno temu, i teraz w sumie sam mogę na nie już odpowiedzieć ;-)

Na klatkach są zarówno gotowe skrzynki od Aster (akurat korzystam), i od UPC.
I tak jak napisał Pawek4 - podłączenie odbywa się szybko, sprawnie i bezboleśnie ;-)
pacificablues
Posty: 1
Rejestracja: 2010.07.22, 21:19

Re: Media

Post przez pacificablues »

Witam wszystkich,

Jestem w trakcie wykanczania mieszkania w etapie I i zastanawiam sie nad mediami a wlasciwie ich wyborem. Przeczytalem powyzsze posty i wiem, ze dostepni sa obaj operatorzy kablowi Aster i UPC (swoja droga chyba UPC ma informacje, kto jeszcze nie ma podlaczonej kablowki bo zarzuca moja skrzynke swoimi najnowszymi ofertami ;-)). Chcialbym jednak zapytac o inne mozliwosci. Zgodnie z informacjami z umowy sprzedazy oraz tymi uzyskanymi od administracji wiem, ze nie istnieje mozliwosc montowania anten na balkonach. To czy to ma sens, czy jest estetyczne czy tez bezprawne pozostawiam innym do dyskusji. Mnie interesuje czy przewiduje sie zainstalowanie anten zbiorczych na dachu (np. dla N-ki czy tez Canal+), z ktorych mogliby skorzystac mieszkancy, ktorzy chcieliby wybrac cos innego niz 2 operatorow telewizji kablowej? Wiem, ze techniczne mozliwosci istnieja a poza tym takie rozwiazania stosowane sa na innych osiedlach w Warszawie (ze wzgledu na ww. obostrzenia).

Jesli administracja osiedla przeglada to forum to prosilbym o odpowiedz na moje pytanie.

Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum osiedla.
Zipuphoodie

Re: Media

Post przez Zipuphoodie »

No właśnie, regulamin regulaminem, ale niestety nie wszyscy na naszym osiedlu potrafią czytać ze zrozumieniem. A szkoda! Bo to ułatwia życie. Naprawdę! Jak zauważyłem część osób zamontowalo sobie już anteny satelitarne, co powoli zaczyna robić z naszego osiedla "fawele". Brakuje jeszcze żeby ktoś z gołębiami się wprowadził jak w "Alternatywy 4" i bedzie naprawde super! Z osiedla prestiżowego zrobi się mocno praski klimat! Jestem ciekaw czy naprawde Ci co zamontowali te anteny maja czas siedziec i ogladac te dwa kanaly wiecej niz w UPC czy ASTER?
Pytanie5
Posty: 4
Rejestracja: 2010.07.09, 00:12

Re: Media

Post przez Pytanie5 »

Nie można oczywiście bez zgody wspólnoty zamontować anteny na części wspólnej budynku, tj. elewacji. (także na zewnętrznej części balkonu).

Wewnętrzna strona własnego balkonu należy do każdego właściciela mieszkania. On sam decyduje, czy montuje nowoczesny sprzęt jakim jest antena satelitarna, podobnie jak decyduje, czy w mieszkaniu stawia telewizor LCD czy plazmowy i jakiej wielkości. Podobnie jak decyduje, czy na balkonie ma kwiaty, czy też nie.
Warto dodać, iż tylko antena satelitarna daje dostęp do wielu programów w jęz. franc., niem. i in.
Natomiast sieci kablowe zapewniają szeroki dostęp do (także kodowanych) programów polskojęzycznych, a także do internetu, telefonu. Te dwa źródła sygnału telewizyjnego (antena satelitarna i sieć kablowa) uzupełniają się a nie wykluczają.
eavblptfWa1
Posty: 1
Rejestracja: 2014.01.23, 21:57

Re: Media

Post przez eavblptfWa1 »

MY JUZ WSZYSTKO MAMY :)
hektor
Posty: 1
Rejestracja: 2016.08.22, 23:50

Re: Media

Post przez hektor »

<usunięte przez administratora>
Ostatnio zmieniony 2016.08.23, 11:47 przez braern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Mega nachalna reklama samego siebie
ODPOWIEDZ