Wpis do księgi wieczytej

Oddany do użytkowania

Moderator: braern

golob
Posty: 2
Rejestracja: 2009.09.30, 19:46

Wpis do księgi wieczytej

Post przez golob »

Czy komuś udalo sie pokonac całą drogę , czyli odbiór,umowa sprzedazy, przeniesienie hipoteki i wpis do ksiegi wieczystej? Byly z tym jakieś problemy?
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
Elinore
Posty: 26
Rejestracja: 2009.03.31, 10:55

Re: Wpis do księgi wieczytej

Post przez Elinore »

Witam,
Za mną już większość drogi na szczęście... już po odbiorze i po podpisaniu aktu notarialnego, w sądzie w wydziale ksiąg wieczystych też złożone dokumenty, więc już prawie na finiszu :)

Czy były jakieś problemy? Owszem... tylko jeden z naprawą usterek przez dewelopera... Jeśli chodzi o poprawki przy ścianach to nie powiem poszło nawet gładko...gorzej ma się z wymianą zarysowanych szyb... Czekam już trzeci miesiąc i jedno co na razie słyszę, to że nie jest to dość częsta usterka i szyby muszą sprowadzić od producenta... i tak sobie sprowadzają i sprowadzają...

Jedyne co się na razie doczekałam to telefon od Pani z biura dlaczego nie podpisałam protokołu usunięcia usterek... jak usłyszała, że nie zostały usunięte w całości to nie ukrywając zdziwienia powiedziała, że to sprawdzi i oddzwoni... i tak sobie sprawdza i sprawdza... a telefon jak nie dzwonił tak nie dzwoni... :P

ps. ale jeśli chodzi o sąd czy o akt notarialny wszystko poszło gładko i w miarę sprawnie.

Pozdrawiam
Florentyna
Posty: 5
Rejestracja: 2009.05.06, 07:07

Re: Wpis do księgi wieczytej

Post przez Florentyna »

Nam rowniez sprawy wpisu poszly bezproblemowo. Natomiast caly czas czekamy na sprawny domofon, a ten jak nie dzialal, tak nadal nie dziala
koziororzec
Posty: 5
Rejestracja: 2009.11.25, 10:20

Re: Wpis do księgi wieczytej

Post przez koziororzec »

witam
kupiłam mieszkanie w budynku II i w grudniu zaczynam wykańczanie.
jednocześnie dostałam informacje od Eco o możliwości zapisu na akt notarialny.
chciałam Was zapytać ile kosztował Was akt notarialny? czy ok. 1% ceny zakupu mieszkania jak podaje deweloper?
z góry dziękuję z Wasze odpowiedzi. :oops:
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Wpis do księgi wieczytej

Post przez braern »

Koszt aktu wyniósł gdzieś tak w granicach 5 tys zł - czyli można by się zgodzić, że prawie 1% ceny mieszkania ;)
prusio
Posty: 7
Rejestracja: 2015.09.01, 20:58

Re: Wpis do księgi wieczytej

Post przez prusio »

Czy ktoś posiłkował się zewnętrzną firmą przy odbiorze mieszkania?? Czy raczej wykonanie było na tyle solidne, że jest to zbyteczne??
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Wpis do księgi wieczytej

Post przez braern »

Wykonanie na tyle solidne, że zawsze coś się znajdzie do poprawki ;-)

Jeśli kogoś stać, to osobiście polecam (nie będąc "w temacie" nie zawsze zwracamy uwagę na to, co przyciąga uwagę fachowców). Zauważyłem również, że deweloper inaczej rozmawia z osobami kupującymi ("będzie pan zadowoloooony") a inaczej z fachowcami ("no trudno, faktycznie coś się nie udało robotnikom, poprawimy").
ODPOWIEDZ