Odbiory mieszkań

Oddany do użytkowania

Moderator: braern

braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Odbiory mieszkań

Post przez braern »

Czy ktoś już odebrał? Były jakieś problemy?
Jak z terminami naprawy zgłaszanych usterek?
Elinore
Posty: 26
Rejestracja: 2009.03.31, 10:55

Re: Odbiory mieszkań

Post przez Elinore »

Też z chęcią bym się dowiedziała jak jest z tym odbiorem... i jak długo trwają ewentualne poprawki...
Chcialabym też zapytać, czy przy odbiorze zdarzyło się komuś, że nie uwaględniono jego zarzutów?
some...
Posty: 5
Rejestracja: 2009.05.09, 17:03

Re: Odbiory mieszkań

Post przez some... »

Jako, że to mój pierwszy post więc Witam :)
Generalnie najwięcej uwag miałem do pęknięć na ścianach :) ale wiadomo budynek jest świeży, pracuje i pęknięcia mogą pojawiać się do 4lat.
Poza tym ściany, podłogi proste - miałem mniejszą poziomicę i cięzko byłoby nią ogarnąć wszystkie ściany to nawet Kierwonik budowy przyniósł mi taką konkretną :) Warto najwięcej co do prostoty poświęcić łazience, co by glazurnik nas potem nie przechrzcił za bardzo :)
Możecie mieć jeszcze uwagi co do okien - tzn. niektóre mogą wymagać regulacji...
Miałem jeszcze uwagę do pękniętej płytki na balkonie i zaciekającym murku tamże :)

Poprawki, no cóż zależy na ile są poważne, ale czasem trzeba troszkę się przypominać 8-)

pozdrówka
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Odbiory mieszkań

Post przez braern »

Witamy na Forum kolejnego mieszkańca osiedla :)

Jak długo musiałeś czekać na poprawę tych wszystkich niedoróbek? (rozumiem, że zgłosiłeś je przy odbiorze mieszkania?)
...i czy bardzo musiałeś się o ich naprawę przypominać? ;)
some...
Posty: 5
Rejestracja: 2009.05.09, 17:03

Re: Odbiory mieszkań

Post przez some... »

braern pisze:Witamy na Forum kolejnego mieszkańca osiedla :)

Jak długo musiałeś czekać na poprawę tych wszystkich niedoróbek? (rozumiem, że zgłosiłeś je przy odbiorze mieszkania?)
...i czy bardzo musiałeś się o ich naprawę przypominać? ;)
Może jeszcze nie do końca mieszkańca 8-)
Na poprawki musiałem troche poczekać a to po części z uwagi na niesprzyjającą pogodę - był jeszcze śnieg na balkonie więc należało poczekać, aby poprawka nie mijała się z celem ;)
Poprawki złosiłem przy odbiorze i trochę później, jak wpadłem do mieszkania w trakcie usuwania usterek.
Generalnie lepiej się czasem przypominać 8-)

pozdrówki
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Odbiory mieszkań

Post przez braern »

A mam jeszcze pytanie odnośnie pęknięć na ścianach - jak je naprawili? Jakoś fachowo?
Pojawiły się jakieś następne?

Mnie niestety też trapi ta sama przypadłość :?
some...
Posty: 5
Rejestracja: 2009.05.09, 17:03

Re: Odbiory mieszkań

Post przez some... »

braern pisze:A mam jeszcze pytanie odnośnie pęknięć na ścianach - jak je naprawili? Jakoś fachowo?
Pojawiły się jakieś następne?

Mnie niestety też trapi ta sama przypadłość :?
Witam,
jak zapisywali pęknięcia do naprawienia to zapytałem jak to będą usuwali i generalnie z tego co mówił Kierownik budowy to wporzo (ja miałem nieduże pęknięcia, które spokojnie można potraktować cekolem c-40 8-) )
Na razie się nie pojawiły kolejne pęknięcia ;)
Spoko, budynek jest świeży takie pęknięcia jeszcze mogą sie pojawić nawet do kilku lat ...

pzdr
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Odbiory mieszkań

Post przez braern »

To przejdźmy dalej ;)

Mieszkanie odebrane a protokół przez obie strony podpisany - jak zatem z aktem notarialnym, księgą wieczystą, i wszystkimi innymi tego typu sprawami aby mieszkanie już faktycznie było Twoje? Jakieś kłopoty z tym były?
some...
Posty: 5
Rejestracja: 2009.05.09, 17:03

Re: Odbiory mieszkań

Post przez some... »

Witam,
więc mieszkanie odebrane, poprawki zrobione i troszkę poczekałem żeby odebrać wspólny wypis aktu notarialnego mieszkania i miejsca garażowego (garaż miał później ograniety temat z Urzędem Miasta). Umówiłem się poprzez przedstawiciela Eco z Notariuszem i został odczytany akt notarialny ;) Nie powiem ale troszkę mnie ukarał (finansowo) Notariusz 8-) Poleciałem z wypisem do banku (brałem kredyt) i teraz czekam ok. 2 tyg. na odzew z banku i z pismem z banku będę leciał do sądu w związku z księgą wieczystą... I potem w zależności od kondycji ;) sądownictwa otrzymam stosowne pismo (ok. 2 miesięcy) o księdze wieczystej...

pozdrawiam
Florentyna
Posty: 5
Rejestracja: 2009.05.06, 07:07

Re: Odbiory mieszkań

Post przez Florentyna »

Witam Wszystkich i pozdrawiam.
W sprawie odbioru mieszkania - my ciagle mamy jeszcze problem z domofonem - nie działał, a teraz działa trochę :)
ODPOWIEDZ