Hałas z pionów (woda)

Oddany do użytkowania

Moderator: braern

Michal.K
Posty: 4
Rejestracja: 2010.04.13, 10:09

Hałas z pionów (woda)

Post przez Michal.K »

Chciałem was podpytać czy u was też słychać kiedy sąsiad puszcza wodę w łazience ?? Obok nas zaczyna sie remontować sąsiad i kiedy ekipa zapuszcza wode w łazience słychać to u mnie w całym mieszkaniu (m2)
Poprosiłem jednego gościa z ekipy żeby zobaczył czy czasem mam paranoje ale powiedział mi ze niby w ich mieszkaniu jest tak samo kiedy ja puszczam wodę i ze to niby wina pionów. Mieszkamy w ostatniej klatce (tam gdzie teraz stoi na przeciwko jeden z dwóch pomarańczowych kontenerów :) ) bo nie bardzo wiem czy rzeczywiscie to wina pionów ale nie chciałbym słyszeć syczenia przez następne lata. pzdr MK
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Hałas z pionów (woda)

Post przez braern »

No niestety, chyba muszę zmartwić, że słuchać tej wody będzie trzeba przez wiele lat ;)
U mnie jest dokładnie tak samo (chociaż etap I). Zawsze dokładnie wiadomo kiedy nadchodzi pora mycia, i czy jest to prysznic czy długa kąpiel ;)

Mogę pocieszyć, że idzie się do tego tak samo łatwo przyzwyczaić jak do samolotów z lotniska :)
Tariq
Posty: 15
Rejestracja: 2010.10.01, 10:50

Re: Hałas z pionów (woda)

Post przez Tariq »

A u mnie nic nie słychac... A sąsiedzi w pionie juz są. Mieszkanie cichutkie :)
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: Hałas z pionów (woda)

Post przez Michal K »

U mnie również są w pionie, ale słychać za to kroki,... nie, raczej walenie. Zastanawiam się właśnie czy to źle położona podłoga u sąsiadów czy wada konstrukcyjna stropów... Czy inni mają ten sam problem?
Tariq
Posty: 15
Rejestracja: 2010.10.01, 10:50

Re: Hałas z pionów (woda)

Post przez Tariq »

cóż, jeśli Pani na szpilkach chodzi po drewnianej podłodze to nie ma siły aby nie było słychać. NIe ma się co oszukiwac, materiały zastosowane są na granicy normy budowlanej. O etapie IV nasłuchałem sie cudów :)
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: Hałas z pionów (woda)

Post przez Michal K »

Nie na szpilkach, ale na piętach ;) A mianowicie jakie to są cuda? :)
Marta
Posty: 10
Rejestracja: 2010.02.03, 18:28

Re: Hałas z pionów (woda)

Post przez Marta »

Ja słyszę spuszczaną wodę w dwóch pokojach. W jednym sąsiaduje z kuchnią ,w sypialni z łazienką. Jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza gdy sąsiad późno bierze prysznic. :(
pawek4
Posty: 37
Rejestracja: 2009.04.10, 21:34

Re: Hałas z pionów (woda)

Post przez pawek4 »

U mnie tez nic nie slychac a wiem ze sasiedzi nade mna mieszkaja.
sluzew
Posty: 20
Rejestracja: 2010.02.24, 09:39

Re: Hałas z pionów (woda)

Post przez sluzew »

Ja przez ścianę słyszę nie tylko wodę sąsiada, ale niestety stukot zmywanych przez niego naczyń. Może by to nie przeszkadzało gdyby nie fakt, iż sąsiad ma zwyczaj zmywania w późnej porze.
Bardziej uciążliwe od szumu wody dla mnie jest tupanie sąsiadów z góry. I nie są to szpilki, tylko tak jak napisał jeden z przedmówców stopy (czasem mam wrażenie, że słonia).

P.S. Potwierdzam, że do wody można się przyzwyczaić. Do samolotów, które wraz z końcem lata znów są bardzo uciążliwe, niestety nie.
Tariq
Posty: 15
Rejestracja: 2010.10.01, 10:50

Re: Hałas z pionów (woda)

Post przez Tariq »

samolotów też nie słychać, chyba, że jestem na zewnątrz, ale na parterze są troche inne okna, grubsze szyby i konstrukcyjnie trochę inne wiec może dlatego. No nic, na razie jest cicho i niech tak pozostanie :)
ODPOWIEDZ