Ostatnie piętro i samoloty

Oddany do użytkowania

Moderator: braern

Max
Posty: 3
Rejestracja: 2010.07.02, 19:27

Ostatnie piętro i samoloty

Post przez Max »

Planujemy kupić mieszkanie na ostatnim piętrze. Chciałbym zapytać kogoś kto już mieszka na ostatniej kondygnacji czy nie jest to uciążliwe, czy dach się latem nie przegrzewa, a zimą czy są duże straty ciepła?
Czy bardzo słychać samoloty? Wiadomo, że lotnisko jest blisko a wyżej pewnie bardziej słychać.

Pozdrawiam wszystkich Czytających

Max
pawek4
Posty: 37
Rejestracja: 2009.04.10, 21:34

Re: Ostatnie piętro i samoloty

Post przez pawek4 »

W IV etapie powinno byc ciszej, poniewaz II etap zasłania w całości droge do lotniska. Ladujace samoloty nie sa problemem z żadnej strony, tylko te startujace w kierunku Ursusa i Ochoty (4x Boeingi 767 dziennie i jeden duży UPS Cargo około 21). Te jedynie robią chałas. No i na szczęście Tu 154 już nie bedzie robiło hałasu.
Ostatnio zmieniony 2010.07.08, 10:15 przez pawek4, łącznie zmieniany 1 raz.
Max
Posty: 3
Rejestracja: 2010.07.02, 19:27

Re: Ostatnie piętro i samoloty

Post przez Max »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dziś czytałem, że cargo chyba się przeniesie do Modlina, więc od 2012 powinno być lepiej.
Czy ktoś może podzielić się doświadczniem mieszkania pod tuż dachem? NIe wiem na ile jest on właściwie zabezpieczony. A w naszym zmiennym klimacie, to pewnie może być latem gorąco, a w zimie sporo więcej energii trzeba będzie dostarczyć by dobrze ogrzać

Pozdrawiam serdecznie Czytających

Max
sluzew
Posty: 20
Rejestracja: 2010.02.24, 09:39

Re: Ostatnie piętro i samoloty

Post przez sluzew »

Nie zgadzam się, że hałasu ogranicza się tulko do kilku samolotów. Co prawda od powiedzmy połowy kwietnia samoloty przestały być uciążliwe, ale wcześniej (a wprowadziłem się w lutym) były o to bardzo. Zasypiało sie i budziło przy dźwięku silników. Może to kwestia temperatury, pory roku? Ale np. dziś wieczorem od niepamiętam jak długiego czasu samoloty bardzo słychać.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Ostatnie piętro i samoloty

Post przez braern »

Jest remont pasa na Okęciu, i dlatego samoloty do wczoraj w 100% startowały w stronę Bemowa.
Remont ma trwać kilka miesięcy - i możliwe, że zbliża się niestety (dla nas) ku końcowi.
sluzew
Posty: 20
Rejestracja: 2010.02.24, 09:39

Re: Ostatnie piętro i samoloty

Post przez sluzew »

chyba coś się zmieniło na lotnisku po od kilku dni strasznie dają czadu.
andkra1
Posty: 3
Rejestracja: 2012.11.19, 23:46

Re: Ostatnie piętro i samoloty

Post przez andkra1 »

Chciałem się zapytac mieszkających już czy nie zauważyli jakiś problemów z dachem? planujemy zakup na ostatnim piętrze ale mamy wątpliwości czy dach jest odpowiednio zabezpieczony, wilgość zacieki etc?
Dodatkowo chciałem zapytać czy zauważyliście utratę ciepła ze wzgledu na mieszkanie na ostatnim piętrze...
andkra1
Posty: 3
Rejestracja: 2012.11.19, 23:46

Re: Ostatnie piętro i samoloty

Post przez andkra1 »

Mam pytanie dotyczące pęknięć, byliśmy dziś ze znajomym budowlańcem, który znalazł nam kilka pęknięć czy macie podobne problemy? jak developer to usuwa i czy usuwa? Czy pojawiają się większe pęknięcia? Boimy się że teraz są małe, zaszpachlują je i za pół roku będą jeszcze większe.... :(
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Ostatnie piętro i samoloty

Post przez braern »

Pęknięcia to coś "normalnego" ;-)
Jeżeli zostanie to zgłoszone podczas odbioru mieszkania (bądź jeszcze lepiej wcześniej kiedy pieniądze nie trafią na konto dewelopera ale podpisana jest już umowa przedwstępna), to deweloper usuwa najszybciej, najlepiej i najdokładniej - w przeciągu kilku dni. Później jest 3 letni okres gwarancyjny podczas którego można takie usterki zgłaszać. Pod koniec tego okresu deweloper sam przeprowadza "inspekcję" podczas której spisywane są tego typu usterki, ale czas ich realizacji i naprawy to już tygodnie (albo jak w moim przypadku miesiące).
zarpio
Posty: 2
Rejestracja: 2014.05.07, 11:42

Re: Ostatnie piętro i samoloty

Post przez zarpio »

Witam Państwa,

Mógłby kotoś proszę podzielić się opinią na temat obecnej sytuacji na lotnisku. Planujemy kupic mieszkanie w IV etapie na 3 piętrze ale boimy się odgłosów kołujących samolotów? Czy są one obecnie uciążliwe czy coś się poprawiło.

Mieszkanie z oknami na południe (podwórko) oraz północ z widokim na ostatni etap budowy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ