Pytanie do mieszkańców

Oddany do użytkowania

Moderator: braern

skowron
Posty: 1
Rejestracja: 2015.03.13, 15:05

Pytanie do mieszkańców

Post przez skowron »

Witam,
Jestem przyszłym potencjalnym mieszkańcem osiedla. Będąc na osiedlu nie słyszałem nigdy żadnego hałasu startującymi samolotami. Wiem, że ten temat wiele razy juz sie pojawiał na forum, z tym że ostatni raz kilka lat temu.

Interesuje mnie jak sytuacja wygląda teraz, czy cos się zmieniło?

Dziękuje za odpowiedz,
Adrian
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Pytanie do mieszkańców

Post przez braern »

Nadal bez zmian - czyli słychać dość mocno jedynie podczas corocznego remontu pasa (startują wtedy przez około 2 tygodnie z tego bliżej nas). Poza tym, sporadycznie od czasu do czasu jak zawieje ;-) Ogólnie raczej nie jest to żadnym problemem (chyba większość osób skarży się bardziej na hałas z pętli autobusowej).
prusio
Posty: 7
Rejestracja: 2015.09.01, 20:58

Re: Pytanie do mieszkańców

Post przez prusio »

Witam, czy ktoś z mieszkańców osiedla zagląda jeszcze na to forum? Może admin?
żeby nie tracić czasu, zadam pytanie od razu. Jestem potencjalnym nabywcą mieszkania w V etapie, na przełomie ostatnich dni dotarła do mnie informacja
odnoście jakiegoś "zamotania" z własnością gruntów. Czy ktoś z mieszkańców poświęci parę minut i w kilku słowach rozjaśni temat?
Pozdrawiam
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Pytanie do mieszkańców

Post przez braern »

Link do tematu: http://www.hubertus.waw.pl/viewtopic.php?f=12&t=250
I najlepiej czytać od końca ;-)
prusio
Posty: 7
Rejestracja: 2015.09.01, 20:58

Re: Pytanie do mieszkańców

Post przez prusio »

Dzięki
michalp
Posty: 2
Rejestracja: 2015.11.22, 22:41

Re: Pytanie do mieszkańców

Post przez michalp »

Witam przyszłych sąsiadów,
ja również jestem zainteresowany zakupem nieruchomości na osiedlu, jednak kilka tematów nie daje mi spokoju:
1) czy droga dojazdowa za osiedlem będzie budowana i czy bedzie to raczej ruch lokalny czy moga tamtędy jeździć tiry? (z tego co widziałem w planach raczej nie ale może ktoś z Państwa ma więcej informacji)

2) czy planowane są jakieś dodatkowe wejścia na osiedle od strony Mozaiki (jeżeli droga 9 KDD zostanie wybudowana)

3) hałas od lostniska - to z tego co czytam na forum nie jest problem - dzisiaj słyszałem że dosyć głośno słychać go na otwartej przestrzeni od strony mozaiki ale po wejściu pomniędzy budynki już go nie słychać (etap 5)

4) jaka jest skala kradzieży na osiedlu? garaże, mieszkania? czy zdarzają się włamania? biorę pod uwagę mieszkanie na parterze z ogródkiem

5) jaka jest jakość wykończenia klatek i jakość mieszkań? są z czymś problemy? na co warto zwrócić uwagę przy odbiorze?

6) kto jest zarządcą nieruchomości i jak wygląda zarządzanie nią? widziałem wcześniej wątki dotyczące zastrzeżeń do pracy spółki "Obrzeżna 11"

7) jaka była wcześniej opłata za użytkowanie wieczyste? teraz jak rozumiem jest ok 8,8zł za m2 mieszkania. dzieje się coś w temacie przekształcenia we własność? czy za kolejne 3 lata może aż o tyle wzrosnąć czy raczej poziom zmian powinien być mniejszy, gdyż teraz tak duży wzrost wynikał z tego że dawno nie była aktualizowana?

8) czy w związku z ewentualnymi roszczeniami poprzednich właścicieli gruntów coś się wyjaśniło? Na ile jest to problem ? Czy może nie ma się czym przejmować?

9) jak osiedle oceniają osoby mające dzieci? czy spacerują tylko po nim czy są w niedalekiej okolicy jakieś ciekawe miejsca po których można się przejść i nie jest to ul rzymowskiego / marynarska :)
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Pytanie do mieszkańców

Post przez braern »

1) Raczej lokalny - ale sprawa ciągle w toku więc nie wiadomo co deweloperzy sobie umyślili.
2) Jak wyżej, wszystko zależy od dewelopera.
3) Dokładnie, większości przeszkadza bardziej bliskość zajezdni. Hałas może być uciążliwy podczas corocznych remontów pasa głównego, w tym okresie przez ok. 3-4 tygodnie samoloty startują w naszą stronę.
4) Zdarzają się i włamania i kradzieże (ale raczej incydentalnie a nie stale). Ochrona na osiedlu jest, ale jak złodziej chce, to da radę sobie wejść i wyjść przez nią nie niepokojony.
5) To zależy który etap, ogólnie nie jest źle, ale im późniejsze etapy tym widać "oszczędzanie" ze strony dewelopera.
6) Tutaj bez zmian - tamte wątki nadal są aktualne (czyli jest źle, i może być jeszcze gorzej jeśli zostanie tak jak jest - albo zdecydowanie lepiej jeśli mieszkańcy wezmą sprawy w swoje ręce).
7) Przekształcenie na własność wymaga zaangażowania 100% mieszkańców co jest nierealne (mieszkania na wynajem, na sprzedaż, i ogólnie podejście "mnie to nie obchodzi"). Wzrost opłat wyniósł ok. 160% - czy będą one nadal podnoszone, zależy od miasta.
8) Sprawa ciągle w toku, raczej można spać spokojnie, ale nigdy nic nie wiadomo ;-)
9) Ogólnie raczej nie jest źle (jak deweloper sprzeda wszystkie mieszkania, powstanie kolejny plac zabaw na samym osiedlu). Co do innych miejsc, to zależy kto co szuka - jeśli wypasionego placu zabaw, to takie są raczej dalej niż bliżej. W najbliższej okolicy jest kilka mniejszych, gdzie dzieciaki mogą się wybawić i wyszaleć.
cezarx
Posty: 11
Rejestracja: 2015.05.08, 12:48

Re: Pytanie do mieszkańców

Post przez cezarx »

Ad 7, już nie jest wymagane 100%.
michalp
Posty: 2
Rejestracja: 2015.11.22, 22:41

Re: Pytanie do mieszkańców

Post przez michalp »

Dzięki wielkie za odpowiedź, po analizie wszystkich za i przeciw chyba niedługo rozpoczne wykańczanie mieszkania :)

Jeszcze jedną rzecz mnie zastanawia i dotyczy zarządcy. Na ile te zapisy z umowy przedwstępnej są problematyczne i na ile można negocjować ich wykreślenie. Chodzi mi o zapisy które w moim rozumieniu oddają obrzezna11 zarządzanie m nieruchomością na zawsze? Jakim zarządcą jest spółka i czy możliwe są znaczne, abstrakcyjne podwyżki z ich strony?
margwa
Posty: 3
Rejestracja: 2013.02.23, 22:10

Re: Pytanie do mieszkańców

Post przez margwa »

Mówiąc delikatnie "biernym". Faktycznie zarząd sprawuje administrator, a przedstawiciele obrzeżnej nie pojawiają się nawet na zebraniach rocznych wspólnoty. Zmienić zarząd można na zebraniu glosami 50% właścicieli w obecności notariusza. Abstrakcyjne podwyżki nie są możliwe (wymagana jest zgoda 50% właścicieli), ale teoretycznie możliwe jest zadłużanie wspólnoty (za jej długi odpowiadają członkowie wspólnoty proporcjonalnie do udziałów).
ODPOWIEDZ