Kradzieże

Nic o nas bez nas :)

Moderator: braern

gosiek82
Posty: 1
Rejestracja: 2013.08.22, 15:16

Kradzieże

Post przez gosiek82 »

Witam,
czy Ktoś z Państwa już coś stracił? My przed chwilą straciliśmy licznik z roweru stojącego w garażu. Dokładnie wymontowany z linkami itd. Ochrona twierdzi, że nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy tam pozostawione. Nie bardzo wiem więc za co ponosi skoro za garaż nie... Udało się znaleźć sprawcę ? Odzyskać przedmiot?
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Kradzieże

Post przez braern »

Wielokrotnie już wspominałem, że należy zamontować kamery w garażu - na ostatnim zebraniu ktoś wspominał o kradzieży skutera, i oczywiście ochrona też nic nie widziała i nie poczuwała się do jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Zipuphoodie

Re: Kradzieże

Post przez Zipuphoodie »

Niestety, prawnie ochrona za to nie ponosi odpowiedzialności. I tu nie ma się co dziwić. Dziwić się za to trzeba, że mamy takich mieszkańców, którzy kradną, dewastują klatki, nie mówią "dzień dobry". Być może u nich, w rejonach skąd pochodzą, takie zachowania są normą. Albo wynieśli to z domu. Ciężko stwierdzić skąd się biorą takie zachowania.
Hubert
Posty: 2
Rejestracja: 2013.05.27, 08:05

Re: Kradzieże

Post przez Hubert »

akurat "dzień dobry" to najmniejszy problem, pytanie po co jest ta ochrona? bo chyba nie od siedzenia w swoim pomieszczeniu? uważam ze dopóki Bergiel i spółka będą zarządzać to nic się nie zmieni, kamery w garażu oczywiście powinny być a ochrona powinna częściej chodzić na "patrole" niż siedzieć na tyłku.
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: Kradzieże

Post przez Michal K »

U nas ochrona jest dla ozdoby. Zmieniają się co miesiąc, a zatrudniają staruszków chyba po to żeby nie mieli siły uciekać.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Kradzieże

Post przez braern »

Informacja dla osób, które nie są zapisane do listy mailingowej - po raz kolejny został skradziony rower z naszego osiedla oraz była próba kradzieży (poniżej informacja od Komisji Rewizyjnej):
Właśnie otrzymałem informację od Sąsiadów, że na naszym Osiedlu, dokładnie w budynku 1A, miała miejsce próba kradzieży. Złodzieje próbowali dostać się do mieszkania, drzwi nie były zamknięte na klucz, na szczęście spłoszył ich pies i uciekli w panice. Zamykajcie Państwo drzwi na klucz, zwracajcie uwagę na nieznane osoby, które pojawiają się na Osiedlu, szczególnie na klatkach. Jeśli ktoś nie korzysta z roweru zimą bardzo proszę niech go schowa do komórki czy wózkowni. Powiadamiajcie Państwo ochronę o sytuacjach, zachowaniach, które wzbudzą Państwa zaniepokojenie. Ostatnio skradziono rower Panu Marcinowi, naprawdę współczuję i jestem gotów jakoś pomóc, złożyć się na nowy w ramach pomocy sąsiedzkiej, ale kradzież, włamanie może dotknąć każdego z nas. Bardzo proszę, aby Państwo byli czujni.
ODPOWIEDZ