Budżet Obywatelsk​i Głosujcie na projekty 7,1,5,8,19

Nic o nas bez nas :)

Moderator: braern

P.Wytrebowicz
Posty: 1
Rejestracja: 2014.06.29, 18:37

Budżet Obywatelsk​i Głosujcie na projekty 7,1,5,8,19

Post przez P.Wytrebowicz »

Witam Sąsiadów.

Do jutra tj poniedziałku 30.06.2014 jest czas aby oddać swój głos na projekty zgłoszone w ramach projektu Budzet Partycypacyjny (obywatelski)
Nasza dzielnica została podzielona na 8 rejonów
https://twojbudzet.um.warszawa.pl/sites ... okotow.jpg

W którym złoszono 25 projektów (głosować można na maxymalnie 5 z nich), z naszej najbliższej okolicy jest ich 13.

Moim zdaniem najistotniejszych jest 5 poniższych ( a w szczególności projekt nr 7, bo dotyczy Obrzeżnej 4 i 6, czyli na przeciwko naszego osiedla) na które ja zagłosowałem

Głosujemy poprzez stronę (całość zajmuje może 5min)
1. http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/glosowanie
2. Wybieramy z listy dzielnic -> MOKOTÓW
3. Wybieramy z listy rejonów - > REJON 4
4. Z Listy projektów wybieramy maksymalnie 5, poprzez zaznaczenie "ptaszków" po prawej stronie
5. Uzupełniamy swoje dane osobowe, akceptujemy regulamin i wpisujemy kod CAPSCHA
6. Klikamy w link który przyjdzie na maila który podamy - i tym sposobem zagłosowaliśmy : )

Wybrane przeze mnie projekty - o łącznej wartości 276 194zł a miasto przeznaczyło na nasz rejon 306 000,00 zł, więc jest szansa je wszystkie zrealizować.Do tej prty zagłosowało tylko 3tys Warszawiaków (wg.http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ekaj_.html),
więc przy zgłoszonych łącznie 1,5tys projektów na całą Warszawę, naprawdę nie trzeba dużo głosów aby wybrany projekt wygrał.

7 - UPORZĄDKOWANIE UKŁADU KOMUNIKACYJNEGO WRAZ Z OCHRONĄ ZIELENI, OŚWIETLENIEM I BUDOWĄ ALTANY ŚMIETNIKOWEJ - 124 644,00 zł
- Obszar pomiędzy ul. Bokserską, ul. Obrzeźną, ul. Gruszczyńskiego a lokalną ulicą łączącą ul. Gruszczyńskiego i ul. Bokserską wraz z budynkami przy ul. Bokserskiej 48 i przy ul. Obrzeżnej 4 i 6-
Ochrona terenów zieleni przyulicznej i osiedlowej poprzez wygrodzenie barierką trawnikową i słupkami blokującymi, budowa miejsc parkingowych przy ulicy oraz na terenie osiedla, ustawienie znaków w celu parkowania samochodów na chodniku, obniżenie krawężników, ustawienie 2 latarni na terenie osiedlowym, budowa altany śmietnikowej dla 3 bloków wielorodzinnych.

1 - DROGA GMINNA - DZIAŁKA 57 OBRĘB 04/9 - 125 000,00 zł
ul. Bogunki pomiędzy ul. Jadźwingów a ul. Gruszczyńskiego
Naprawa - przywrócenie używalności drogi na odcinku ul. Bogunki pomiędzy ul. Jadźwingów a ul. Gruszczyńskiego.

5 - MULTIMEDIALNE PRZEDSZKOLE NR 317 "SMYKOLANDIA" - ŹRÓDŁEM EDUKACJI KULTURALNEJ DLA ŚRODOWISKA LOKALNEGO - 14 600,00 zł
Projekt dotyczy wyposażenia sali multimedialnej w sprzęt sceniczny w Przedszkolu nr 317, służący organizowaniu uroczystości, pokazów, spotkań integracyjnych dla dzieci, rodziców, środowiska lokalnego.

8 - WYMIANA INSTALACJI DOMOFONOWEJ W PRZEDSZKOLU NR 317 - 7 000,00 zł
Gruszczyńskiego 11
Projekt dotyczy koniecznośći wymiany instalacji domofonowej oraz monitorów wideo w salach dzicięcych - w całym budynku przedszkola.

19 - MONTAŻ ŁAWEK - 5 SZT - 4 950,00 zł
ul. Gotarda
Zamontowanie ławek wzdłuż ul. Gotarda
ODPOWIEDZ