Osiedlowe sklepiki

Nic o nas bez nas :)

Moderator: braern

braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez braern »

Jak dla mnie "cukiernio-kawiarnia" to kolejny przykład falstartu lokalu na naszym osiedlu. Jeżeli właściciel nastawił się na spożywanie "na miejscu", to niech wybaczy, ale tam dwie osoby to już był duży tłum - właściciel tłumaczył to tym, że jak będzie brama otwarta, to i na zewnątrz będzie można sobie posiedzieć. Szkoda tylko, że lokal nie doczekał chwili, kiedy tamta część osiedla zacznie "żyć" a razem z nią i "cukiernio-kawiarnia".

Swoją drogą, to żal mi, że się zwinęli - właściciel/osoby sprzedające jako jedyne ze wszystkich lokali na terenie osiedla zawsze potrafili być mili, uprzejmi, i nawet zagadać by pogadać choćby o pogodzie... Okrąglak jako pierwszy powinien się uczyć u nich jak należy obsługiwać klienta...
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez braern »

Gdyby ktoś jeszcze nie zauważył:
- od strony ul. Obrzeżnej otwiera się sklep mięsny
- od strony ul. Bokserskiej otworzył się sklep 'Żółty Cezar' - asortyment to szeroko pojęta zdrowa żywność (no cóż... właściciel chyba nie zapoznał się z losem 'Kulinarnej Polski' ;-))
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez Michal K »

Coś nowego powstaje również w miejscu dawnej cukierni : ]
kow
Posty: 17
Rejestracja: 2010.10.01, 20:46

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez kow »

gabinet dentystyczny
kow
Posty: 17
Rejestracja: 2010.10.01, 20:46

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez kow »

odnośnie dyskusji o estetyce Kina Kadr i okolicy - docenili ją prowadzący bloga Wszystko Źle (nazwa mówi sama za siebie)

http://wszystkozle.pl/2009/12/dom-kultu ... w-stolicy/

znalazła się też honorowa wzmianka na temat budynku,w którym znajduje się Mokpol

http://wszystkozle.pl/2009/12/niech-sie-spelnia/

nie wiem, czy śmiać się czy płakać
Zipuphoodie

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez Zipuphoodie »

Akurat portal ludzi nie z WWA, a oceniajacych moje miasto jest dla mnie slabym argumentem:)

Zacytowałbym im fragment Tyrmanda:
"To jest WARSZAWSKA sprawa. Tu nalezy szukac rozwiazan w kulturze i tradycji naszego miasta..."
Zipuphoodie

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez Zipuphoodie »

braern pisze:Gdyby ktoś jeszcze nie zauważył:
- od strony ul. Obrzeżnej otwiera się sklep mięsny
- od strony ul. Bokserskiej otworzył się sklep 'Żółty Cezar' - asortyment to szeroko pojęta zdrowa żywność (no cóż... właściciel chyba nie zapoznał się z losem 'Kulinarnej Polski' ;-))
ZOLTY CESARZ!!!
Ja Cesarzowi zyczę powodzenia. A miesny - coz wspolczuje lokatorom mieszkajacym nad:)
kow
Posty: 17
Rejestracja: 2010.10.01, 20:46

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez kow »

Zipuphoodie pisze:Akurat portal ludzi nie z WWA, a oceniajacych moje miasto jest dla mnie slabym argumentem:)

Zacytowałbym im fragment Tyrmanda:
"To jest WARSZAWSKA sprawa. Tu nalezy szukac rozwiazan w kulturze i tradycji naszego miasta..."
dla mnie z kolei w Twoim kontrargumencie brak logiki. jeśli estetykę okolic "Kadru" ocenia osoba nie z W-wy to co, nagle ten budynek staje się ładniejszy? zarządcy spółdzielni Służewiec już nie wystawiają tej okolicy na pośmiewisko?

poza tym, to już moje osobiste odczucie, odwoływanie się do jakichś wyjętych z kontekstu cytatów z Tyrmanda to jak strzelanie do komara z armaty.

kolejne nieporozumienie: zdjęcie, które znajdzie się na tym blogu, może wysłać każdy, a na samym blogu nie widzę informacji skąd pochodzą autorzy. w linkach znajdują się blogi moich znajomych, warszawiaków od pokoleń (noga lalki), więc mogę podejrzewać, że istnieją powiązania towarzyskie.

ok, dość na ten temat. jeśli trzeci świat wokół Kadru przeszkadza Ci mniej niż to, że ktoś postanowił trochę pośmiać się z niego na blogu, to... szczerze zazdroszczę. :)
Zipuphoodie

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez Zipuphoodie »

Niezrozumiałeś!!! Albo tak udajesz... nie podoba mi się, że ktoś szydzi z Kadru i jego okolic, jakby cała Polska wyglądała jak Farmington w stanie Connecticut. To takie polskie pośmiać się, że jest bazarek i starsza pani sprzedająca coś w przejściu... a tymczasem w domu szydzacego na obiad schabowy, kielbasa, ojciec z wasami i sztruksy na nogach oraz sandaly na stopach... Gwarantuje, ze z Ciebie tez mozna by sie posmiac. Radze wiec zachowac dystans:)
kow
Posty: 17
Rejestracja: 2010.10.01, 20:46

Re: Osiedlowe sklepiki

Post przez kow »

Zipuphoodie pisze:Niezrozumiałeś!!! Albo tak udajesz... nie podoba mi się, że ktoś szydzi z Kadru i jego okolic, jakby cała Polska wyglądała jak Farmington w stanie Connecticut. To takie polskie pośmiać się, że jest bazarek i starsza pani sprzedająca coś w przejściu... a tymczasem w domu szydzacego na obiad schabowy, kielbasa, ojciec z wasami i sztruksy na nogach oraz sandaly na stopach... Gwarantuje, ze z Ciebie tez mozna by sie posmiac. Radze wiec zachowac dystans:)
haha, wiedziałem, po prostu wiedziałem, że przyłożysz mi "dystansem" i jeszcze "to takie polskie" się znalazło. moim zdaniem bardzo polska jest ta zbitka "to takie polskie", a niechęć do mieszkania w miejscu brudnym i nieestetycznym jest dość uniwersalna. :)

w każdym razie uważam, że autorzy tego bloga trafili w punkt z tym, co jest nie tak w budynku i okolicy Kadru. i ich pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy (Ty uważasz, że jeśli nie są z W-wy, to nie mają prawa krytykować albo ich argumenty nie są wiarygodne - moim zdaniem to absurd, pomijam już, że prowadzący bloga jak i autor tych zdjęć najprawdopodobniej *są* z Wawy).

a babcie na bazarku mi nie przeszkadzają - wskaż miejsce, gdzie coś takiego napisałem. mieszkam na Służewcu trochę dłużej niż istnieje Hubertus i korzystam z tego miejsca kiedy tylko jest okazja. pewnie wolałbym żeby przejście alejką w godzinach wieczornych było odrobinę przyjemniejsze i handlujący nie robili takiego syfu, ale pewnie nie można mieć od razu wszystkiego.

otworzył się Fresh Market i wreszcie bez żalu i straty czasu mogę przestać chodzić na zakupy do Okrąglaka.

btw ktoś kojarzy sklep 24h gdzieś w okolicy? bo nie powiem, już odczułem brak takiego przybytku po zamknięciu nocnego.
ODPOWIEDZ