Absolutorium dla Zarządcy

Nic o nas bez nas :)

Moderator: braern

braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Absolutorium dla Zarządcy

Post przez braern »

Witam,

Mam pytanie w związku z korespondencją od Zarządcy jaką można ostatnimi dniami znaleźć w skrzynkach.
Czy ktoś jest w stanie z tej masy cyferek stwierdzić czy jest dobrze czy źle? :roll:

Ktoś się w tym orientuje?
Czy planowane opłaty/wydatki są dobrze przewidziane?
Ktoś chce nas okantować, czy nie? ;)

Mamy się martwić brakującymi w kasie 60 tysiącami?

PS. Jak tak sobie patrzę na to ile miesięcznie zarabia Zarządca... to mam ochotę zmienić zawód :o
PS2. Od razu uprzedzam, że nie jestem księgowym, i do tego zawodu to mi baaaaardzo daleko więc dla mnie to wszystko wygląda strasznie :)
pawek4
Posty: 37
Rejestracja: 2009.04.10, 21:34

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez pawek4 »

Czy mozesz napisac co dostales? Ja nic w skrzynce nie mam.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez braern »

Zawiadomienie o zebraniu właścicieli lokali które ma się odbyć 7 kwietnia w ADGAR PLAZA (Postępu 17A), i na którym ma zostać podjętych kilka uchwał (np. kolejne pozwolenie na sprzedaż alkoholu w lokalu usługowym) i udzielenie Zarządcy absolutorium.

Do zawiadomienia dołączone są m.in. sprawozdania finansowe z masą różnych wyliczeń, których oczywiście nie ogarniam ;)
mieszkaniec
Posty: 11
Rejestracja: 2009.11.20, 16:40

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez mieszkaniec »

Podsumowując trzeba zmienić zarządcę! ZWOLNIĆ
Zarządza w taki sposób ,że mamy OGROMNE Zadłużenie. OGROMNE! Moja propozycja jest taka, by spłacić to kosztem wynagrodzenia dla zarządcy- jest beznadziejnym managerem i musi ponieść odpowiedzialność za starty.
Najciekawsze jest to,że m.in. firma sprzątająca bierze OGROMNE pieniądze a efekty.... każdy widzi.(podłoga zmywana 1x/2-3 miesiące itd). DO WYMIANY! Na klatkach światło miało się nie palić w nocy a jest 24/h. Teraz koszty konserwacji dzwigów... CYRK. nawet nie wymieniają żarówek przepalonych zatem jakie firma poniosła koszty konserwacji? jeśli to tyle kosztuje to ja mogę zasponsorować smar do wind a wspólnota zaoszczędzi... A czy deweloper opłacał mieszkania nie sprzedane i bióro sprzedazy? Poproszę wydruki wpłat do wspólnoty na to spotkanie :) Kolejny wielki znak zapytania to opłaty za tzw. części wspólne... prąd,woda, ok. ale CIEPŁA WODA??? czy mamy basen na osiedlu, poza tym który tworzy się po deszczu??? i jeszcze jedno : skąd tak duże koszty konserwacji urz.sanit.i in w nowym bloku??? w starszym budownictwie fundusz remontowy był mniejszy ale remonty były konkretne a tu...? przegląd nowych instalacji???! Spójrzcie na koszty sprzątania garażu...nie wierzę...itd itp
aha i NIE ZGADZAMY sie na kolejny monopolowy.
mieszkaniec
Posty: 11
Rejestracja: 2009.11.20, 16:40

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez mieszkaniec »

biuro ;) a swiatło pali się na klatkach w słoneczne dni też... :/
pawek4
Posty: 37
Rejestracja: 2009.04.10, 21:34

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez pawek4 »

To chyba nie wszyscy to dostali. Ja jedynie dostalem ze zostaje właczony do wspolnoty od 1 kwietnia, lacznie ze statutem wspolnoty. Logiczne jest zatem, skoro nie bylem we wspolnocie wczesniej to nic jeszcze nie mam do powiedzenia ws. abololutorium. Ale z checia bym sie przyjzal sprawozdniu finansowemu bo "siedze" w finansach. Z tego co zauwzylem ze statutu to plan kont jest mega uproszczony wiec za wiele z niego nie wyczytamy w przyszlosci.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez braern »

Przydałoby się z tym coś zrobić.... nadal mnie zastanawia kto i w jaki sposób poniesie koszty zadłużenia, i dlaczego to będziemy my :evil:
Co się stanie jeżeli Zarząd nie dostanie absolutorium? Trzeba by się jakoś wspólnie przygotować wcześniej do tego zebrania, by mówić jednym głosem, i mieć jakąś siłę przebicia....
Elinore
Posty: 26
Rejestracja: 2009.03.31, 10:55

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez Elinore »

Ja na kolejny monopolowy też się absolutnie nie zgadzam !!!

Co do tych wszystkich opłat, to moim zdaniem też są szalenie wygórowane. Czystość na klatkach też pozostawia wiele do życzenia... rozumiem że wszędzie są jeszcze remonty ale chociaż na weekend można byłoby troszeczkę posprzątać...
Nie bardzo rozumiem też skąd takie zadłużenie??? Przecież każdy kto kupił mieszkanie to chyba raczej czynsz płaci, więc skąd te zaległości ??? Naliczyli sobie niewiadomo co i niewiadomo skąd???

Mam nadzieję, że na spotkaniu będą wszyscy mieszkańcy i coś z tym zrobimy, bo tu naprawdę jest coś nie tak...
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez Michal K »

To jest chore... jak to kolejny monopolowy.... skąd wiecie?

Polska to chory kraj... :!:
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez Michal K »

Czy przed powstaniem monopolowego od Obrzeżnej też było pozwolenie od zgromadzenia mieszkańców? :?:
ODPOWIEDZ