Absolutorium dla Zarządcy

Nic o nas bez nas :)

Moderator: braern

mieszkaniec
Posty: 11
Rejestracja: 2009.11.20, 16:40

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez mieszkaniec »

myślę, że w razie problemów z zarządcą ( podziękowanie za współpracę)TANIEJ wyjdzie nam wynająć prawnika niż zgadzać się na dalszą współpracę. Swoją drogą dziwię się postępowaniu dewelopera.... kto kupi mieszkania na tym osiedlu???
SUper reklama... Może jakiś artykuł w prasie, TVN, banery na balkonach ? :)
pawek4
Posty: 37
Rejestracja: 2009.04.10, 21:34

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez pawek4 »

mieszkaniec pisze:Zarządza w taki sposób ,że mamy OGROMNE Zadłużenie. OGROMNE! .
Czy mozesz zdefiniowac "ogomne zadluzenie"? Czuje tu emocje, zamiast kontrektych faktow.
GSJP
Posty: 12
Rejestracja: 2010.03.30, 11:28

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez GSJP »

  • 1 Jeśli chodzi o uchwałę dotyczącą sprzedaży alkoholu, to jest w niej wyraźnie mowa (pkt 2 uchwały), że dotyczy tylko alkoholu przeznaczonego do spożycia na miejscu ? więc nie chodzi raczej o sklep monopolowy ale raczej o którąś z restauracji..

    2 Jeśli chodzi o kwestię zadłużenia, to w chwili obecnej zgodnie z przesłanym zestawieniem, zadłużenie to wynosi 69K PLN w tym 63k PLN stanowią zaległości mieszkańców. Czyli kogo ? developera, osób nie płacących czynszu ? jak należy to rozumieć ?.

    3 Natomiast dużo bardziej niepokoi mnie treść projektu uchwały nr 2/2010, która dokonuje zmian wysokości zaliczki za wodę ścieki etc, oraz kosztów zarządzania garażami z datą 1 maja 2009, a więc WSTECZNIE o rok. Nie zakładam żeby to była kwestia niechlujstwa przygotowującego projekt uchwały. Co oznacza po prostu, że trzeba dopłacić różnicę ? pytanie czy jednorazowo ? wg mnie przyjęcie takiej uchwały spowoduje prawo żądania przez zarządcę jednorazowej zapłaty.
Podstawowym remedium na niezadowolenie z zarządcy jest stawienie się na zebranie wspólnoty i głosowanie za nieudzielaniem absolutorium.
_______________
BTW wyznaczanie zebrania na 18:30 dla mnie jest kuriozum. Dla porównania powiem że jestem członkiem wspólnoty w innym mieście (gdzie życie toczy się leniwiej ? więc ludzie z pracy wracają jednak wcześniej), a mimo to, tam zebrania są po 20, żeby wszyscy chętni mieli szanse dotrzeć.

Mając porównanie, jak wygląda to gdzie indziej muszę przyznać, że dokumenty przesłane zwłaszcza rozliczenie finansowe (jak dla mnie jako osoby nie siedzącej na co dzień w finansach) są przygotowane bardzo nieczytelnie.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez braern »

Czy nie ma możliwości przedstawienia tego zestawienia komuś kto się tym po prostu zajmuje?
Ma ktoś takie znajomości?

Bo chyba każdy przyzna, że taka forma rocznego sprawozdania gdzie nic nie jest jasno napisane (jak dla zwykłych ludzi) jest podejrzana :?
GSJP
Posty: 12
Rejestracja: 2010.03.30, 11:28

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez GSJP »

ja niestety nie zam nikogo takiego
pawek4
Posty: 37
Rejestracja: 2009.04.10, 21:34

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez pawek4 »

GSJP pisze: 2 Jeśli chodzi o kwestię zadłużenia, to w chwili obecnej zgodnie z przesłanym zestawieniem, zadłużenie to wynosi 69K PLN w tym 63k PLN stanowią zaległości mieszkańców. Czyli kogo ? developera, osób nie płacących czynszu ? jak należy to rozumieć ?.
Zobowiazania = zadluzenie wynosi 125 tyś, 69K to naleznosci (to cp sie nalezy wspolnocie) z roznych zrodel, w tym 63K to od mieszkancow.
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez Michal K »

Jaki był wynik spotkania? Był ktoś?Ustalono cokolwiek?
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez braern »

Ma być dopiero jutro.
Michal K
Posty: 73
Rejestracja: 2009.06.14, 17:17

Re: Absolutorium dla Zarządcy

Post przez Michal K »

Czy nie można by było po spotkaniu wystawić ogłoszenia, w celu założenia apteki lub przychodni? Może da się to załatwić. Spokojna i bardzo potrzebna działalność! Wydaje mi się, że jeśli lokale będą dobrze prosperować to będą niższe czynsze.
ODPOWIEDZ