Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Nic o nas bez nas :)

Moderator: braern

hubi
Administrator
Posty: 1
Rejestracja: 2009.03.29, 17:16

Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez hubi »

Witam,

Zapraszam wszystkich do udziału w dyskusjach poświęconych naszemu osiedlu 'Hubertus'.
Mam nadzieję, że forum ułatwi nam wszystkim wzajemne kontakty, poznanie sąsiadów (tych bliższych jak i dalszych) oraz umożliwi załatwienie wielu dyskusyjnych spraw bez potrzeby wychodzenia z domu :-)

Będę również wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie co do samego forum, aby mogło spełnić oczekiwania każdego z jego użytkowników.
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez braern »

Powoli bo powoli, ale użytkowników wciąż przybywa ;)
Lita
Posty: 8
Rejestracja: 2009.05.03, 16:55

Re: Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez Lita »

Podobnie jak mieszkańców :)
Elinore
Posty: 26
Rejestracja: 2009.03.31, 10:55

Re: Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez Elinore »

Miejmy nadzieję, że już niedługo będzie więcej głosów również na forum :P
OkoCyklopa
Posty: 10
Rejestracja: 2009.06.11, 15:48

Re: Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez OkoCyklopa »

Zastanawiałem się kiedy pojawi się jakieś miejsce, w którym można podzielić się spostrzeżeniami/rozczarowaniem co do poziomu jakości administrowania osiedlem - ale widzę, że dobrze trafiłe i mam nadzieję, że posty, wytykające administracji brak dbałości o zieleń czy te mówiące o walających się śmieciach na teremie osiedla oraz wokół budynku, nie będą usuwane :)
OkoCyklopa
Posty: 10
Rejestracja: 2009.06.11, 15:48

Re: Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez OkoCyklopa »

Klatki schodowe praktycznie nie sprzątane wcale, śmieci walające się po dziedzińcu, hala garażowa również przez nikgo nie sprzątana, nie wspominając o uszkodzonych drzwiach przeciwpożarowych, których skrzydło ze wzglęgu na awarię ektromagnesu przysłoniło do połowy przejazd - za co pobierana jest opłata za tzw. sprzątanie?? Czy to wszystko przeszkadza jedynie mnie? Mam jakieś wyszukane oczekiwania?
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez braern »

Czy zgłaszałeś może tą sprawę do Administracji (to jest Forum prywatne, więc pewnie nikt od dewelopera tutaj nie zagląda)? :?
OkoCyklopa
Posty: 10
Rejestracja: 2009.06.11, 15:48

Re: Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez OkoCyklopa »

Zgłaszałem "zastrzeżenia" co do jakości pracy administracji w biurze developera (na Obrzeżnej) -niestety, efektów tego nie ma wcale.
Kilka konkretnych spostrzeżeń - tydzień temu przewróciło się jedno z drzewek - pierw, fachowo :),zostało podparte pustakiem, następnie patykiem, po czym ktoś wpadł na pomysł, żeby "estetycznie" okręcić folią i sznurkiem przywiązując do dwóch prętów stalowych! Takie drzewa (tej wielkości) się palikuje! (i zapewne widzieliście niejednokrotnie, że można zrobić to bez uszczerbku na estetyce"! Moja znajoma jest architektem krajobrazu - jest przerażona "dbałością" o zieleń dziedzińca (kora powinna zostać wymieniona na nową a przynajmniej uzupełniona, trawa nie jest należycie przycinana.
A zieleń i czystość wokół budynku..? Ktoś wpadł na mądry pomysł składowania rur na trawniku przed siedzibą sklepu internetowego - efekt? odparzona trawa, która dopiero po miesiącu została uzupełniona (wcześniej świecił goły placek, którym nikt się nie przejmował) Jak podoba się Wam "łąka" od strony Bokserskiej..? Właścicielka włoskiej knajpki zgłosiła administratorowi, że ktoś na trawniku porzucił zbitą szybę pokaźnych rozmiarów vis a vis ogródka. I jaka była reakcja..? "Jak pani przeszkadza, to niech sobie pani ją zabierze." :) A chodnik? Pomijam plamy od oleju, jednak to tzw. małe miki. Przyjrzyjcie się proszę, jak powstają coraz większe pofalowania, dołki itp., co niestety fatalnie świadczy o jakości prac przy podbudowie nawierzchni. Ja rozumiem, że trawnik od Bokserskiej nie należy do osiedla -ale czy to oznacza, że mamy mieć przed oknami bajzel aż do momentu, kiedy powstanie wspólnota mieszkaniowa i będzie można wyeksmitować administratora?? Ewidentnie podnosi mi się ciśnienie, kiedy tylko przypomnę sobie o wydanych pieniądzach, które mogłem spożytkować kupując mieszkanie choćby u pierwszego lepszego developera, budującego w Wilanowie - gdzie na każdym kroku (mimo placu budowy wokół) wszystkie trawniki, chodniki są wychuchane, dopieszczone! Czy na Obrzeżnej tak się nie da?? Czy śmierdzący toi-toi musi stać w miejscu, gdzie mieszkają ludzie a nie w części, gdzie trwają prace budowlane??
Musiałem to z siebie wyrzucić! :) ;) Mam nadzieję, że pośród Was też są osoby, którym nie jest obojętne otoczenie budynku. Może, kiedy umieszczone zostałyby w Internecie zdjęcia dokumentujące wygląd otoczenia, ktoś z administracji poczułby się do odpowiedzialności i ZABRAŁ DO PRACY?
Miłego weekendu :)
braern
Moderator
Posty: 286
Rejestracja: 2009.03.30, 21:49

Re: Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez braern »

Bardzo niedobrze, że aż tak źle się dzieje - może jak więcej osób zacznie nachodzić administrację to coś z tym zrobią :cry:

Odnośnie chodników (od strony Bokserskiej), to ogólnie mam pytanie, czy tam samochody mają prawo parkować? Swego czasu jak tam byłem (jeszcze nie odebrałem mieszkania), to caluteńki chodnik był pozastawiany samochodami tak dokładnie, że nie dało się przejść. A o 'falowaniu' to szkoda pisać - osiedle w całości nie oddane, a chodniki do wymiany się już nadają. Po drugiej stronie Bokserskiej (vis a vis zajezdni autobusowej) jest przecież parking - tam nie można parkować? Rozumiem, że miejsce postojowe w garażu było koszmarnie drogie, ale czy w takim razie trzeba niszczyć chodnik własnego osiedla? :roll:

PS.
Może, kiedy umieszczone zostałyby w Internecie zdjęcia dokumentujące wygląd otoczenia, ktoś z administracji poczułby się do odpowiedzialności i ZABRAŁ DO PRACY?
To może zrobisz kilka fotek i wrzucisz? :-)
OkoCyklopa
Posty: 10
Rejestracja: 2009.06.11, 15:48

Re: Forum mieszkańców osiedla 'Hubertus'

Post przez OkoCyklopa »

Jeszcze dziasiaj albo jutro dorzucę kilka - może zrozumieją, że tym samym w istotny sposób możemy im utrudnić sprzedaż pozostałej części inwestycji...
ODPOWIEDZ