Chyba czas na kolejne Zebranie Wspólnoty

Nic o nas bez nas :)

Moderator: braern

tomash
Posty: 8
Rejestracja: 2012.11.22, 09:31

Re: Chyba czas na kolejne Zebranie Wspólnoty

Post przez tomash »

POPIERAM !
Ostatnio sąsiad zwrócił mi uwagę, sprawdziłem i się przeraziłem, a więc czy:
1 Państwo pamiętacie fakt, że osiedle stoi na działce w użytkowaniu wieczystym ?
2 Umowa o użytkowanie wieczyste jest podpisana z Obrzeżna 11 Sp. z o.o. - o dziwo z naszym zarządcą ... deweloperem i tym co po 31.12.2012 będzie dyktował bezwzględne warunki przez następne 40-90 lat
3 31.12.2012 mija możliwość złożenia wniosku o przekształcenie użytkowania we własność ... deweloperowi/zarządcy/administratorowi jest to mocno nie na rękę !

pomijam już fakt o wręcz chamskim ogłoszeniu o zgłaszanie usterek... niech leniwy pan wielce szanowny administrator ruszy w końcu wielce szanowne 4 litery i przespaceruje się z kartką i spisze.. w końcu kasę za to bierze, więc łachy nie robi.. jak nie chce nie musi pracować ;)
tomash
Posty: 8
Rejestracja: 2012.11.22, 09:31

Re: Chyba czas na kolejne Zebranie Wspólnoty

Post przez tomash »

ACHA...
wpisy w aktach są nic nie warte .... NSA ponad 3 lata temu to zinterpretował, wystarczy uchwała i dali jazda ..
tomash
Posty: 8
Rejestracja: 2012.11.22, 09:31

Re: Chyba czas na kolejne Zebranie Wspólnoty

Post przez tomash »

braern pisze:Dodałbym do tego jeszcze potrzebę aby przy kolejnym zebraniu "zaprosić" (chyba jak się złożymy wspólnie to nie będą to duże koszty) notariusza, aby od razu można było tworzyć i podejmować odpowiednie uchwały.

Dobrym przykładem na taką potrzebę jest tutaj sposób powołania Komisji Rewizyjnej - zebranie wspólnoty było w kwietniu.... ponieważ to nie na rękę Zarządcy, więc 'papierki' do głosowania dostaliśmy 2 miesiące po zebraniu, a wyników głosowania zapewne też nie poznamy (jak w przypadku sklepów z alkoholem).
to trzeba zgłosić do prokuratora - to jest celowe działanie i łamanie prawa - UOWL, za to pan administrator może iść siedzieć !
ODPOWIEDZ