Czy słyszą Państwo tupanie sąsiadów z góry?

Oddany do użytkowania

Moderator: braern

basiaw
Posty: 1
Rejestracja: 2016.03.06, 20:43

Czy słyszą Państwo tupanie sąsiadów z góry?

Post przez basiaw »

Witam,

Mam pytanie - czy słyszą Państwo sąsiadów z mieszkania powyżej?
Wprowadziłam się niedawno i niestety słyszę każdy krok, nie mówiąc już o bieganiu dzieci czy szybszym chodzeniu... W żadnym z poprzednich mieszkań nie miałam tego typu problemu. Jest to dźwięk przypominający dudnienie/drżenie całego sufitu, jakby było to związane ze zlą akustyką. Wiem, ze sąsiedzi mieszkają już od jakiegoś czasu, mieszkanie jest urządzone, podobnie jak nasze - dlatego wykluczam roznoszenie się dźwięku wynikajace z braku mebli/wyposażenia w pustym mieszkaniu.
Słysze również odkurzanie, zamykanie drzwi czy przesuwanie przedmiotów po podłodze, jednak to raczej normalne, gdyż są to dużo głośniejsze dzwięki. Poza tym zdarzają sie raz na jakiś czas. Natomiast dudnienie przy każdym kroku sąsiadów/bieganiu dzieci jest bardzo uciążliwe, gdyż trwa prawie nieprzerwanie codziennie od rana do poznego wieczora a nawet nocy (godzina 23-24).

Zastanawiam się, czy ktoś z Państwa ma takie doświadczenia w swoim mieszkaniu (konkretnie w budynku 5)? Nie wiem czy jest to problem wynikający z tego, że sąsiedzi wyjątkowo głośno chodzą lub nie maja dywanów ;) czy raczej sprawa wynikająca ze zlej budowy stropów (zbyt cienkiej warstwy wyciszającej) a wiec powinna być zgłoszona do Administracji.

Dodam tylko że w poprzednim bloku w którym mieszkałam, a który był budowany w podobnej technologii takiego problemu nie było.

Z góry dziękuje za informacje,
Pozdrawiam
Basia
prusio
Posty: 7
Rejestracja: 2015.09.01, 20:58

Re: Czy słyszą Państwo tupanie sąsiadów z góry?

Post przez prusio »

A w której klatce Pani mieszka jeśli można spytać.
Pozdrawiam
Paweł
ODPOWIEDZ